Aby niemowlak zasypiał spokojnie

Każda osoba, która jest rodzicem wie, że kwestia szybkiego zasypiania niemowlaka jest kwestią na wagę złota. Na szczęście na rynku istnieje akcesorium, które powinno znaleźć się w każdej wyprawce przygotowywanej dla naszego maluszka.  

Beciki, które ułatwiają pierwsze miesiące z dzieckiem 

beciki dla niemowlątKiedy dziecko przychodzi na świat, warto pamiętać, że pierwsze miesiące swojego istnienia spędziło ono w naprawdę komfortowych warunkach – ciepło i przyjemnie ciasno, a na dodatek dużo kołysania. W stosunku do warunków zastanych w świecie zewnętrznym, dziecko w pierwszych miesiącach może czuć się nieswojo. Aby ułatwić mu aklimatyzację, stworzono beciki dla niemowląt. W gruncie rzeczy, becik to nic innego, jak odpowiednio złożony, kwadratowy kawałek tkaniny. Złożenie tego kwadratu w swoisty „kokon”, tworzy dla malucha ciepłą, bezpieczną przestrzeń, w której zagwarantowany jest właściwy ucisk, przypominający warunki znane dziecku z matczynego łona. Rożek sprawdzą się idealnie przy usypianiu malucha, ograniczając również odruch Moro, który pojawia się podczas czterech pierwszych miesięcy w odpowiedzi na zagrożenie. Może on prowadzić do nadwrażliwości sensorycznej dziecka, warto więc mu przeciwdziałać. Becik , że względu na odpowiedni dobór grubości tkanin, zapewnia dziecku komfort termiczny, ale uniemożliwia jego przegrzanie. Oprócz usypiania dziecka, becik pomaga również przy jego karmieniu, zapewniając dziecku odpowiednie ułożenie, które zachęca do jedzenia. 

Beciki, wbrew obiegowej opinii, wcale nie wychodzą z mody. Trudno bowiem, by coś, co pomaga dziecku i jego rodzicom w pierwszych miesiącach wspólnego życia, wyszło z użycia. Należy tylko pamiętać, że właściwe działanie becika możliwe jest tylko wtedy, gdy jest on odpowiednio dobrany do dziecka.