Całoroczne wanny do ogrodu

Jeśli pragniesz zamienić swój ogród lub łazienkę we własne SPA to na rynku dostępnych jest coraz więcej ofert, które to umożliwiają. Najpopularniejsza opcja to własna wanna z hydromasażem czyli popularne jacuzzi. Minibaseny instalowane w domu lub ogrodzie w zależności od swoich rozmiarów pozwalają na kąpiel jednej lub nawet kilku osobom.

Rodzaje wanien do wnętrz i ogrodów

wanny ogrodoweSzczególnie istotne jest zakupienie wanny z hydromasażem ponieważ taka kąpiel oprócz właściwości leczniczych pozwala się odprężyć i zrelaksować. Oprócz tego masaż wpływa na mięśnie i stawy oraz poprawia krążenie krwi. Do kąpieli pod gołym niebem sprawdzają się wanny ogrodowe. Jacuzzi zainstalowane w ogrodzie wymaga większej ochrony niż hydromasaż w domowej łazience. Przede wszystkim wanna ogrodowa wykonana jest z innych materiałów. Dzięki temu jest odporna na warunki atmosferyczne. Odpowiednio zabudowana i izolowana wanna jest gotowa do użycia przez cały rok. Wybierając jacuzzi warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. W większej gabarytowo wannie znajdzie się więcej dysz i masaż będzie efektywniejszy. Podczas kąpieli w ogrodzie warto zainwestować również w dodatkowe elementy. Może to być fontanna, która uspokaja nerwy szumem wody. Może być to odpowiednie nagłośnienie do słuchania muzyki. Oprócz tego popularna stała się chromoterapia czyli terapia kolorowymi światłami. Ozdabiają one ogród, tworzą intymną atmosferę, a jednocześnie wpływają kojąco na umysł człowieka.

Do kąpieli w wannie przystosowane są również specjalnie dobrane olejki eteryczne, które również mają działanie uspokajające. Używanie ich to tak zwana aromaterapia. Przy korzystaniu z wanny zimą obowiązkowym wyposażeniem jest grzałka o dużej mocy. Po otwarciu pokrywy woda w minibasenie musi przecież zostać szybko nagrzana.