Czy warto iść na psychoterapię po rozstaniu?

Rozpad związku potrafi odcisnąć na naszej psychice znacznie większe piętno, niż z pozoru nam się wydaje. W naszym umyśle zaczynają bowiem pojawiać się schematy, które w przyszłości mogą stanowczo utrudnić nawiązywanie nowych relacji partnerskich. Chcąc się przed tym uchronić warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Psychoterapia po zakończeniu związku

skuteczna psychoterapia MokotówNiezależnie do tego, czy rozstanie z ukochaną osobą przebiegło polubownie, czy też nie oraz bez względu na to kto zakończył tę relację, nigdy nie jest tak, że szkody mentalne wywołane tym wydarzeniem kończą się jedynie na dwóch tygodniach płaczu. Takie sytuacje zawsze odciskają w naszym umyśle mniejsze lub większe piętno, które w późniejszym okresie może zaburzać nasze przyszłe relacje z potencjalnymi partnerami wzbudzając w nas strach przed odrzuceniem, czy też powodując solidne problemy z zaufaniem. Kolejnym istotnym czynnikiem są nasze projekcje. Jeżeli odpowiednio nie przepracujemy tego, co działo się w naszym dawnym związku oraz samego rozstania bardzo możliwe, że nieświadomie przeszłe problemy będą rzutowały na naszą kolejną relację, która nie ma nic wspólnego z byłym partnerem, a nie ma nic gorszego w takich momentach, jak postrzeganie nowego partnera właśnie przez pryzmat tego, jak zachowywał się nasz były partner. W uniknięciu takich następstw pomoże nam skuteczna psychoterapia Mokotów to dzielnica w której pracują świetni terapeuci specjalizujący się w pomaganiu osobom w powrocie do siebie po zakończeniu relacji.

Podczas psychoterapii przepracujemy nie tylko samo rozstanie, ale też cały związek oraz nasze własne zachowania, które mogły negatywnie na niego wpłynąć. Dzięki uczęszczaniu na terapię znacznie szybciej dojdziemy do siebie po zakończonej relacji, bez negatywnych skutków, które mogłyby odbić się w przyszłości na nas i na naszym potencjalnym, nowym partnerze.