Jedną z potrzeb każdego psiaka jest możliwość swobodnego życia i gryzienia. W tym celu produkowane są specjalne gryzaki, które dostarczają zwierzakowi wiele godzin rozrywki. Jeżeli zależy nam na zdrowych i bezpiecznych dla czworonoga produktach, to warto pomyśleć nad zakupem tych, które tworzone są z naturalnych składników.

Zalety naturalnych gryzaków

gryzaki naturalne dla psówPod pojęciem naturalnych gryzaków kryją się te artykuły, które nie zawierają żadnych dodatkowych substancji oraz składników. Są to najczęściej suszone części ciała zwierząt, które występują w formie naturalnej lub sprasowane są do kształtu apetycznej dla pupila kości. Gryzaki naturalne dla psów posiadają wiele istotnych funkcji, wśród których najważniejsza dotyczy dbania o zęby. Czworonogi, które gryzą i żują swoje ulubione przysmaki, mają mocniejsze dziąsła, a ich uzębienie zostaje oczyszczone z niechcianego osadu. Druga zaleta płynąca z gryzaków ma podłoże psychologiczne. Żucie jest bardzo ważną czynnością, która pozwala na wyciszenie i uspokojenie się. Dodatkowo jest niemałą rozrywką, którą uwielbiają wszystkie zwierzaki. Gryzaki naturalne są źródłem witamin i potrzebnych psom wartości odżywczych, a w szczególności białka. Ich wybór jest naprawdę ogromny i zależy przede wszystkim od upodobań zwierzaka. W zależności od tego, co lubią nasze czworonogi, możemy wybierać spośród kurzych łapek, drobiowych szyjek, zwierzęcych uszu oraz innych organów, takich jak wątroby, żołądki, płuca, żwacze czy jelita. Wszystkie te gryzaki są dobrze zasuszone, co pozwala na czerpanie przyjemności z żucia przez wiele godzin. Akcesoria te mogą pełnić zarówno funkcję smakołyka dopełniającego codzienną dietę, jak i nagrody za dobre zachowanie.

Dobrze wybrany gryzak naturalny może dostarczyć wiele radości naszemu pupilowi. Dodatkowo pozytywnie wpływa on na zęby psiaka, które są mocniejsze i czystsze. Oferowane przez producentów gryzaki są naprawdę różnorodne, dlatego też wybór powinien zależeć od tego, jakie smaki najbardziej pasują naszemu ulubieńcowi.