Moi rodzice niedawno skończyli budować dom. Sprzedali swoje mieszkanie, kupili działkę pod miastem i postanowili zrealizować swoje marzenie o własnym domku za miastem. Dom ma powierzchnię pond trzystu metrów kwadratowych. Z uwagi na to i duża ilość schodów zdecydowali się na zastosowanie rozwiązania mało jeszcze popularnego w naszym kraju.

Zalety odkurzacza centralnego

odkurzacze centralneTradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu odkurzanego miejsca, co bardzo utrudnia skuteczne sprzątanie. Nawet te zassane przez odkurzacz zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma wszystkich. Odkurzacze centralne mają niewątpliwie wiele korzyści. Nie ma plączącego się kabla, nie trzeba ciągnąc za sobą ciężkiego odkurzacza. Rodzice na każdym piętrze zamontują gniazdo centralnego odkurzacza, podłączą rurę i będą mogli szybko i sprawnie posprzątać. Jednostka centralna zasysająca kurz znajduje się w wydzielonym pomieszczeniu w piwnicy, w miejscu sprzątania nie słychać więc hałasu. Nie ma potrzeby wymiany worków, bo kurz gromadzi się w łatwym do opróżnienia zbiorniku. O obecności całego systemu w domu świadczą jedynie gniazda ssące umieszczone w ścianach. Kiedy tylko podepniemy rurę urządzenie się włącza. Odkurzacz można też włączać i wyłączać za pomocą przycisku na rączce odkurzacza lub pilotem. Rodzice są bardzo zadowoleni, że zdecydowali się na takie rozwiązanie.

Niewątpliwie do jego zalet należy to, że nie trzeba go nosić ze sobą po mieszkaniu. Pracuje też o wiele ciszej w porównaniu do tradycyjnego. Tata może śmiało oglądać telewizję, kiedy mam odkurza w salonie. Zresztą sam też z niego często korzysta. Jest bardzo wygodny w obsłudze i czyszczeniu. Rodzice są alergikami i taki sprzęt pomaga im tez w codziennej walce z nieprzyjemnymi objawami alergii.