Dlaczego ludzie lubią piece na pellet?

Konieczność zmiany pieca węglowego to nie tylko wymóg ekologiczny. Nowoczesne piece na pellet są także dużo wydajniejsze i pozwalają na właściwie bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń. Wszystko za sprawą technologii oraz niskiej produkcji popiołu.

Ekologiczny piec na pellet

piece na pelletNajwiększą zaletą nowoczesnego ogrzewania budynków jest możliwość zaprogramowania instalacji, aby uruchamiała się, gdy nie ma nas w domu. Wówczas nawet po ośmiu godzinach spędzonych w pracy, możemy wrócić do ciepłego domu. Tak właśnie działają piece na pellet pozwalające na sterowanie ogrzewaniem, tak aby służyło jak najbardziej wydajnie. Kolejną zaletą tego typu pieców jest niskie zapotrzebowanie na uwagę właściciela. W zależności od jakości zakupionego opału, taki piec wymaga czyszczenia i wyniesienia popiołu maksymalnie raz na tydzień przy opale samodzielnej produkcji. Jednak jeśli pellet jest dobrej jakości, zdarza się, że piec wymaga ingerencji raz w miesiącu. Ta z kolei polega na wysypaniu granulków z worków oraz wyczyszczeniu szuflady na popiół. Trzeba nadmienić, iż pellet to paliwo grzewcze, które spala się niemal doszczętnie, dlatego ilości popiołu podczas spalania są niewielkie. Natomiast najważniejszym aspektem dla naszego portfela jest wysoka kaloryczność pelletu, która sprawia, że jest on bardziej opłacalny niż inne rodzaje opału. Obecnie także dostępność pelletu nie jest przeszkodą w użytkowaniu. A niewielkie worki, w które jest pakowany, każdy może samodzielnie dostarczyć pod drzwi swojej kotłowni.

Bardzo ważnym aspektem, na który coraz więcej osób zwraca uwagę, jest to, że piec na pellet jest wyjątkowo ekologicznym rozwiązaniem. Jest produkowany ze surowców roślinnych (słoma lub trociny), nie wymaga sztucznych dodatków, a przy spalaniu emituje niewiele dwutlenku węgla.