Dlaczego warto streamować?

 

Ostatnimi laty streamowanie stało się niezwykle popularne zarówno w naszym kraju, jak i praktycznie na całym świecie. Powoli też odchodzi się od streamowania stricte hobbistycznego na rzecz traktowania tej dziedziny w roli pracy. Gdzie zatem najlepiej streamować i w jaki sposób to zrobić?

Jak zacząć streamowanie?

jak streamować na twitchuWielu z nas nie posiada wypasionych komputerów gamingowych, które jak wiemy potrafią kosztować fortunę lecz są niestety niezbędne, jeśli chcemy grać w najnowocześniejsze gry na najwyższych detalach mając ten komfort rozrywki, że nie musielibyśmy się przy tym martwić o spadki fpsów czy inne aspekty techniczne. Jednakże miłośników gier ciągle przybywa głównie przez wzgląd na straming dzięki któremu możemy pooglądać, jak ktoś gra właśnie w takie nowoczesne gry. Niegdyś modnym było nagrywanie gameplayów, ale jednak transmisja live potrafi być znacznie bardziej ekscytująca głównie oczywiście przez wzgląd na to, że wszystko odbywa się spontanicznie, a twórca ma bezpośredni kontakt ze swoimi widzami. Istnieje kilka platform na których streamowanie jest możliwe, jednakże to twitch zdecydowanie góruje nad całą resztą. Jeśli zastanawiacie się jak streamować na twitchu odpowiedź jest bardzo prosta ponieważ wystarczy stworzyć profil poprzez utworzenie darmowego konta i gotowe! Oczywiście, aby stram mógł się odbyć niezbędne jest pobranie aplikacji. Na rynku jest ich całe mnóstwo aczkolwiek twitch stanowczo ułatwia cały proces polecając najlepsze ze wszystkich.

Streamowanie może stanowić zarówno czystą rozrywkę jak i sposób na zarobek ponieważ dzięki oglądaniu reklam, które wyświetlają się widzowi podczas stramowania twórca zarabia na nich, a już niejeden ze stramerów udowodnił, że z biegiem czasu i przybywania widzów można zarobić stramując na platformie całkiem solidne pieniądze. Platforma ta zatem może posłużyć za idealny przykład tego, jak zarabiać na swojej pasji.