Dobry i ekspresowy fotograf

Niedługo wielkie wydarzenie-kończę osiemnaście lat. W końcu będę dorosła i będę mogła sama za siebie decydować. Oczywiście nie wyjadę od razu z domu, będę świadomą osobą. Nie w głowie mi żadne głupoty. Musze załatwić formalności związane z osiągnięciem pełnoletności, między innymi wyrobić sobie dokumenty i poprosić o przydzielenie numeru NIP.

Moje zdjęcia do dokumentów

fotograf - bydgoszczMusiałam złożyć wniosek o dowód. I pójść do fotografa. Zwykłe zdjęcie legitymacyjne nie było odpowiednie do dowodu. Musiało być specjalne, o określonych wymiarach, z odpowiednim ułożeniem twarzy. Ja nie miałam pojęcia jak to miało wyglądać, ale na szczęście fotograf – Bydgoszcz do którego się wybrałam, wszystko miał w małym palcu. Takich zdjęć codziennie wykonuje pewnie ze sto. Poszłam do niego zaraz po szkole, a później miałam dodatkowe zajęcia i bałam się, że nie zdążę. Jednak nie trwało to długo. U fotografa była specjalna poczekalnia. Był stolik, szczotki do włosów, prostownica nawet. Można było poprawić w lustrze swój wygląd przed sesją. Następnie, gdy już jedna osoba miała wykonane zdjęcia, weszłam ja i pan kazał mi się odpowiednio ustawić. Musiałam mieć odkryte uszy, a reszty nie pamiętam, bo trochę się tym stresowałam. Wszystko potrwało chwilę. Na końcu pan pokazał mi kilka zdjęć i mogłam wybrać sobie to, które najbardziej mi się podobało. Później pan lekko przygładził mi niedoskonałości, ponieważ nie miałam nieskazitelnej cery i czekałam na odbiór.

Nie spodziewałam się, że już po 15 minutach zdjęcia będą do odbioru. Kiedyś to się czekało kilka dni na zdjęcia, jak mi mama opowiadała. Zdjęcie wyszło super, faktycznie pan się postarał, żeby nie było widać żadnych niedoskonałości. Będę miała teraz dowód z pięknym zdjęciem. Nie mogę się doczekać, aż odbiorę ten dokument.