Drewniana altanka w ogrodzie

 

Ogród i działka to miejsca, w których chcemy odpocząć, wyciszyć się i spędzić trochę czasu na łonie natury, dlatego tak często otaczamy się zielenią. Naukowcy udowodnili, że kolor zielony nas uspokaja i odpręża, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko udać się na równo skoszoną trawę wokół naszego domu.

Drewniana altana w wersji ze schodami

altanki drewniane ze schodkamiOgród pełen kwiatów, tui, krzewów i małych skalniaczków, jest dumą jego właściciela, który w pocie czoła systematycznie pielęgnuje swój kawałek ziemi, który odwdzięcza mu się bujną roślinnością i pięknymi kolorami. Jednak w ogrodzie nie mogą być posadzone rośliny w chaotyczny sposób, tylko przemyślany, który sprawi, że przyjemnie będzie się w nim spędzało czas. Jeżeli nasz zielony teren jest nierówny, lub znajduje się pod kątem, to najlepsze będą altanki drewniane ze schodkami, ponieważ podwyższenie zniweluje defekt podłoża. Aby zamontować schody prowadzące do altanki, należy ją zamontować na betonowej wylewce, która musi być nieco wyższa od podłoża, minimum pięćdziesiąt centymetrów. Takie ułożenie, pozwoli nam przymocować średnio pięć schodków prowadzących do altanki ogrodowej. Podstawa musi być odpowiednio wypoziomowana, aby konstrukcja mogła prosto stać i nie uległa uszkodzeniu. Materiał z jakiego są wykonane, to najczęściej lite drewno bukowe, lub sosnowe, pomalowane specjalnym impregnatem do takich powierzchni. Zabezpiecza to altanę przed korozją i szkodnikami. Model ze schodkami jest bardzo praktyczny, podwyższenie zabezpiecza przed kontaktem z wodą.

Jeżeli planujemy spędzać czas w ogrodzie i przyjmować w nim gości, lub robić grilla, to bezapelacyjnie altana drewniana musi w nim stanąć. Będzie to miejsce, gdzie ustawimy stół, krzesła, lub bujaną huśtawkę, a obok będzie stał grill ze smakołykami.