Efektywne środki do mycia auta

Lakier na naszym samochodzie od czasu do czasu wymaga od nas szczególnej uwagi. Żeby poruszać się samochodem czystym i pięknie wyglądającym to musimy przyłożyć się do wykonywania różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z podstawowych zabiegów tego typu jest po prostu mycie samochodu. Do tego celu trzeba stosować specjalne preparaty by nie uszkodzić lakieru. 

Preparaty do mycia samochodu 

skuteczne środki czyszczące do samochoduNa początku warto zaznaczyć jakimi środkami chemicznymi pod żadnym pozorem nie możemy myć naszego auta. Wiele różnych preparatów może nie tylko nie umyć naszego auta ale również może przy okazji zniszczyć nasz lakier. Nie stosujmy więc: płynów do mycia naczyń, do glazury oraz mleczek czyszczących. Szczególnie te ostatnie mogą powodować trwałe uszkodzenia. W sprzedaży dostępne są profesjonalne i skuteczne środki czyszczące do samochodu. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim szampony. Ich skład dobrany jest w taki sposób by czyścić skutecznie nasz lakier i jednocześnie nie powodować smug na szybach oraz reflektorach. Kupując szampon do mycia auta nie warto decydować się na wersje budżetowe. Preparaty z niższej półki najczęściej są bardzo mało wydajne i nawet jeśli użyjemy sporą ilość szamponu to i tak nasz samochód nie będzie wystarczająco dobrze umyty. Oprócz szamponów dobrym pomysłem jest również stosowanie wosku nabłyszczającego. Ten preparat stosujemy jednak na samym końcu procesu mycia. Tworzy on specjalną warstwę, która skuteczne ochroni nasz lakier przez zabrudzeniami. 

Oprócz wspomnianych wcześniej past oraz wosku dużo osób decyduje się na stosowanie past polerskich. Z tym zabiegiem nie należy jednak przesadzać bowiem powinno się go stosować sporadycznie. Pasty te idealnie pokrywają wszelkie zarysowania. Kupując pastę polerską warto wcześniej zasięgnąć opinii specjalisty by dobrać pastę odpowiednią dla naszego lakieru.