Efektywny sposób ogrzewania domów

Sezon zimowy wiąże się z koniecznością ogrzewania domu. Biorąc pod uwagę to, że paliwo stałe, którym moglibyśmy zasilać kocioł centralnego ogrzewania, stale drożeje i dostęp do niego jest coraz trudniejszy, to warto pomyśleć o zmianie tradycyjnego ogrzewania, na coś bardziej nowoczesnego. Nowoczesny systemy grzewcze są znacznie bardziej energooszczędne, a także dużo bardziej efektywne.

Jak skutecznie ogrzewać dom jednorodzinny?

ogrzewanie podczerwieńOgrzewanie konwekcyjne jest stosowane od wielu lat. Jest to przestarzały system ogrzewania, który posiada wiele wad. Obecnie znamy dużo lepsze sposoby na ogrzanie budynku jednorodzinnego w tani sposób. Obecnie najlepszym wyborem są panele grzewcze na podczerwień. Doskonale o tym wiemy jak ważne i drogie jest ogrzewanie podczerwień w tym przypadku to jest najlepsze rozwiązanie. Takie ogrzewanie jest dużo skuteczniejsze niże ogrzewanie konwekcyjne, ponieważ bezpośrednio podgrzewa cząsteczki powietrza, więc wewnątrz domu dużo szybciej robi się ciepło. Dzięki temu sporo oszczędzamy, ponieważ ogrzewanie najwięcej energii pochłania w momencie, gdy chcemy podnieść temperaturę o kilkanaście stopni Celsjusza, a już samo utrzymywanie temperatury generuje minimalne koszty. Kolejną zaletą instalacji grzewczej z paneli na podczerwień jest to, że nie wprawiają one powietrza w ruch, tak jak ogrzewanie konwekcyjne, dzięki temu nie mamy tyle kurzu w domu. Panelami możemy sterować przy pomocy aplikacji.

Za jeden panel grzewczy zapłacimy od około trzystu złotych do tysiąca złotych. Cena uzależniona jest od wydajności i wielkości danego panela. Im większy dom posiadamy, tym więcej takich paneli będziemy potrzebować, co podniesie początkowy koszt, ale należy pamiętać o tym, że jest to inwestycja, która zwróci nam się już po kilku pierwszych latach.