Elewacja z desek elastycznych

Wykończenie domu jest obowiązkowym elementem żeby móc się do niego wprowadzić. Pomalowanie ścian i zamontowanie wszystkich instalacji w domu, robimy w pierwszej kolejności, a na końcu bierzemy się za elewacje budynku, którą najpierw trzeba ocieplić.

Jak się montuje deski elewacyjne?  

deska elewacyjna elastycznaNa gołe mury nakłada się warstwę wełny mineralnej, która ociepla i zabezpiecza wnętrze domu przed wiatrem. Kolejnym etapem jest wykonanie elewacji budynku, która może być gładka, chropowata, albo pokryta specjalnym tworzywem, które zabezpieczy ściany budynku. Praktycznym zastosowaniem jest deska elewacyjna elastyczna, która poza elementem dekoracyjnych, chroni mury przed korozją. Jest ona wykonana z ekologicznej żywicy akrylowej z domieszką piasku kwarcowego, a na dodatek jest wzmocniona zatopioną siatką z włóka szklanego, które sprawia, że jest wytrzymała i odporna na czynniki atmosferyczne. Jeżeli chcemy, aby nasz dom wyglądał z zewnątrz jakby był wykonany z drewna, to deski elewacyjne są świetną jego imitacją. Dostępne są w kilku naturalnych odcieniach, które do złudzenia przypominają drewno jeśli są właściwie położone. Przykleja się je bezpośrednio do elewacji budynku, albo do warstwy ocieplenia, specjalnym żywicznym klejem. Deska pełni rolę elementu dekoracyjnego, ale także chroni ściany budynku przed wilgocią i uszkodzeniami. Dzięki zaawansowanej technologi wykonania, deska jest paro – przepuszczalna i zabezpiecza ścianę przed pojawieniem się pleśni, oraz grzybów. Jest bardzo łatwa w montażu. 

Możemy ją kupić na metry, albo na rolki. Dzięki temu, że jest elastyczna, możemy ją przyklejać na nierównych, oraz pochyłych powierzchniach. Producent desek zaleca stosowanie ich na zewnątrz budynków, ale także wewnątrz. Deskę elewacyjną kupimy w każdym markecie budowlanym.