Farbowanie włosów henną

 

Od wielu już lat dość popularne wśród kobiet jest farbowanie włosów. Chociaż producenci farb do koloryzacji włosów wciąż ulepszają swoje produkty, starając się sprawić, że będą miały one mniej szkodliwy wpływ na włosy, farby wciąż uważane są za produkty, które niszczą strukturę włosa i skracają jego naturalny żywot. Szczęśliwie jest henna.

Zastosowanie naturalnej henny

naturalna henna khadiHenna w koloryzacji sprawdzi się za każdym razem, gdy nie planujemy rozjaśniać włosów. Jest to naturalny, roślinny barwnik, który produkowany jest z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Najczęstszym przeznaczeniem henny jest dekorowanie skóry, jednak już od dłuższego czasu jest ona stosowana również do tworzenia naturalnych farb do włosów. Przykładem tego typu farby może być ta, której bazą jest naturalna henna Khadi. Wśród produktów tej firmy znajdziemy odpowiednie specyfiki dla farbowania włosów na kolor rudy, czarny i brązowy. Farby zapewniają różne odcienie, podobnie jak w przypadku chemicznych farb, chociaż pozornie może zdawać się, że wybór odcieni nie jest tak bogaty, jak w przypadku znanych marek farb do włosów, jest to tylko złudzenie. Zaletą farb na bazie henny jest nie tylko ich naturalność i pozytywny wpływ na włosy – włosy po farbowaniu są wzmocnione, odżywione i silniejsze – ale również doskonałe krycie ewentualnej siwizny. Dzięki zaletom henny, nawet, gdy nasze włosy szybko rosną i musimy farbować odrosty co 3-4 tygodnie, mamy gwarancję, że nie zaszkodzimy im choćby w najmniejszym stopniu.

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i możliwie naturalnie. Z tego powodu szukamy produktów, które poprawią nasz wygląd, nie szkodząc jednocześnie. Jeśli chodzi o włosy, nie jest to łatwe zadanie, ale henna na pewno będzie w stanie nam w zadowalający sposób pomóc.