Funkcjonalne naklejki na schody

W wychowaniu dziecka najważniejsza jest miłość i edukacja. Najlepiej, kiedy nauka prowadzona jest w kreatywny sposób i to nie zawsze w konwencjonalnych miejscach. Prawda jest taka, że można się uczyć wszędzie i ze wszystkiego.

Jak wyglądają naklejki na szkolnych schodach?

szkolne naklejki na schodySłysząc o naklejkach, większość osób wyobraża sobie małe obrazki nadrukowane na kawałku samoprzylepnego papieru, które dzieci uwielbiają. To dobre skojarzenie, choć naklejki niejedno mają imię. W sprzedaży znajdziemy też naklejki o znacznie większym rozmiarze, które można przykleić na ścianę czy schody. Nie muszą one przedstawiać postaci z bajki, gdyż mogą być edukacyjne, a ich najlepszym przykładem są szkolne naklejki na schody, które można coraz częściej zaobserwować w placówkach edukacyjnych. Przeważnie mają one kształt prostokąta, który nakleja się na powierzchnię pojedynczych schodów. W szkole dzieci uczą się na zajęciach, ale niekoniecznie tak musi być. Najlepsze efekty daje nauka w niestandardowy sposób, a właśnie takie są naklejki. Szkolne schody są przemierzane przez wszystkie dzieci nawet po kilkanaście razy dziennie, a więc patrząc na napisy znajdujące się na naklejkach, samoistnie się ich nauczą. Przeważnie są to krótkie informacje z konkretnych przedmiotów szkolnych, podstawowe wzory matematyczne czy odmiana trudnych wyrazów przez przypadki. Tak naprawdę możliwości jest nieskończenie wiele, gdyż wiedza nigdy się nie kończy. Czasem wystarczą pozytywne hasła na naklejkach, które motywują i poprawiają dzieciom humor.

Być może kiedyś takie naklejki nie byłyby poważnie traktowane przez nauczycieli czy rodziców, ale dziś już wiadomo, że mają one drugie dno. Można je co jakiś czas zmieniać, aby ciągle pobudzać dzieci do uczenia się nowych rzeczy i utrwalania wiedzy.