Gaz do obrony osobistej

Mimo iż paralizatory są uważane za najskuteczniejsze narzędzie do samoobrony czy obezwładniania napastników, nie są uważane za szczególnie bezpieczne narzędzie. Niejednokrotnie przekonaliśmy się iż nawet paralizator ustawiony w bezpiecznym dla zdrowia napięciu może stanowić zagrożenie dla osób obezwładnianych.

Bezpieczny gaz obezwładniający do samoobrony

gaz pieprzowyW sytuacjach zagrożenia znacznie lepiej sprawdza się gaz obezwładniający, w wielu przypadkach skuteczniejszy ale również i bezpieczniejszy, dlatego niemal zawsze używamy go zamiast paralizatorów podczas wykonywania zadań związanych z bezpieczeństwem osób na terenie obiektu. Używany przez nas gaz pieprzowy z żelową substancją nośną jest pod wieloma względami o wiele lepszy niż nieskuteczny i niewygodny w użyciu gaz, jaki można dostać na każdym straganie. Nie rozpyla się bowiem w powietrzu, a tym samym nie może być przyczyną przypadkowego porażenia osoby posługującej się gazem, jest bardzo trudny do usunięcia i działa nawet do czterech godzin, podczas których osoba obezwładniona jest przez cały czas wystawiona na jego działanie. Gaz jest zazwyczaj sprzedawany w wygodnych aplikatorach, mających mniejsze gabaryty niż paralizatory, i może być swobodnie przenoszony w każdej kieszeni, gdzie będzie łatwo dostępny w razie potrzeby jego użycia. Każdy aplikator jest wyposażony w blokadę, która zapobiega przypadkowemu zwolnieniu gazu w kieszeni, i jest na tyle wygodna by można ją było z łatwością odblokować podczas obrony.

Gazy tego rodzaju są dostępne zarówno dla pracowników mundurowych jak i dla prywatnych osób potrzebujących narzędzia do samoobrony. Zwykle można je dostać w każdym profesjonalnym sklepie, mającym w ofercie artykuły bezpieczeństwa i narzędzia do obrony osobistej.