Ile zarabiają rzeczoznawcy majątkowi

Generalnie na rynku wszystko jest regulowane zasadami popytu i podaży. Zarobki danej grupy zawodowej są więc uzależnione tylko i wyłącznie od tego, jak duży popyt jest na ich usługi, oraz jak wiele firm w danym momencie się tym zajmuje.

Wynagrodzenia rzeczoznawców majątkowych w Warszawie

rzeczoznawca majątkowy warszawaW przypadku większości zawodów można miej więcej wyobrazić sobie jak wyglądają ich zarobki. Jeśli jednak w grę wchodzą nieco bardziej skomplikowane i mniej popularne profesje, to prawda jest taka, że mało kto wie, jak kształtują się tam zarobki. Jako przykład możemy wziąć rzeczoznawcę majątkowego. Gdy pytam mojego ojca o jakikolwiek zawód, jest on w stanie dość precyzyjnie określić ile mniej więcej zarabia się na jakiś stanowisku. Jeśli jednak w grę wchodzi rzeczoznawca majątkowy, to z określeniem jego hipotetycznych zarobków pojawia się prawdziwy problem. Jedyne co można powiedzieć, to to, że na pewno nie są to małe kwoty. Nawet w mniejszych i mniej rozbudowanych miastach zarobki nie są małe, jeśli zaś spojrzymy na miasta duże, takie jak Warszawa czy Kraków, to możemy tylko wyobrazić sobie, że raczej wypłaty rzeczoznawców małe nie są. Ostatnio udało mi się jednak dowiedzieć czegoś bardziej precyzyjnego na ten temat. Okazało się, że gdy w grę wchodzi rzeczoznawca majątkowy Warszawa niekoniecznie musi być najlepszym miejscem do wykonywania tego zawodu. Owszem – jest tam najwięcej potencjalnych klientów i nieruchomości do wycenienia. Prawda jest jednak taka, że znacznie lepiej jest uderzyć do Gdańska czy Krakowa – to też duże miasta, a konkurencja jest znacznie mniejsza.

Przyznam, że perspektywy tego rodzaju mocno motywują mnie do tego, by iść na studia z zakresu wyceny nieruchomości. Wiem, że prawdopodobnie będę miał przed sobą wiele nauki, a w późniejszym czasie – wiele pracy. Jestem na to jednak w pełni gotowy.