Jeszcze kilka lat temu, patrzyłam zupełnie inaczej na świat i na niektóre sprawy związane z życiem. Z wiekiem, chciałam czy nie, musiałam dojrzeć i wydorośleć. W związku z tym, że lat przybywało naturalną koleją rzeczy były częstsze wizyty u lekarzy. Zaczęłam tez myśleć oo ubezpieczeniu.

Specjalistyczna opieka lekarskie: jakie obejmuje gabinety?

specjalistyczne gabinety lekarskieCo prawda nie miałam w głowie żadnego czarnego scenariusza, ale odpowiedzialność podpowiadała mi, że jestem tylko człowiekiem. W związku z ubezpieczeniem miałam do przemyślenia też kwestię związaną z wizytami u specjalistów. W tej chwili dostać się do specjalisty, nie prywatnie, na wizytę, to dramat. Bardzo długie kolejki powodują, że ludzie chcąc dostać się do specjalisty i mogąc sobie na to pozwolić, chodzą prywatnie lub wykupują pakiety ubezpieczeniowe. I ja wiem też jak ważne są specjalistyczne gabinety lekarskie, dobre i w jednym miejscu. W niektórych miastach specjalistów jest tak mało, że kolejki są horrendalnie długie. Pomyślałam o jednej z naszych przychodni, gdzie takie gabinety specjalistyczne są. Lekarzy przyjmujących jest naprawdę dużo i mogłabym wiele rzeczy załatwić za jednym zamachem. Jeśli w przychodni miałabym lekarza rodzinnego, który wypisuje skierowania na badania do laboratorium czy do specjalistów, byłoby i szybciej, i wygodniej. Musiałam sprawdzić, czy któryś ubezpieczyciel obejmuje te gabinety specjalistyczne. Chciałam czuć się bezpiecznie, planowałam powiększenie rodziny. Zawsze w związku z tym pojawia się większe zapotrzebowanie na opiekę medyczną. Położnik, opiekunka, pediatra…

Po tygodniu i po konsultacjach z mężem podjęłam decyzję i poczułam się spokojniejsza. Mogłam zacząć się skupiać na czymś zupełnie innym. Teraz w planach miałam rozbudowę domu i powiększenie go o jeden mały pokoik. Liczyłam, że w najbliższym czasie znajdzie swojego lokatora i mój dom będzie wypełniony radością po brzegi.