Jak działa rekuperator?

Większość osób ponosi nawet bardzo wysokie koszty związane z ogrzewaniem domu, a wynika to ze strat ciepłego powietrza, które ucieka z naszych pomieszczeń. Na jego miejsce napływa nowe, które jest zimne i trzeba je ogrzać. Chcąc tego uniknąć możemy zamontować w swoim domu rekuperator.

Zasady działania systemu rekuperatora

Zasada rekuperatory poznańdziałania rekuperatora jest bardzo prosta. Powietrze zewnątrz pobierane jest przez czerpnię. Następnie za pośrednictwem kanału wentylacyjnego dociera do rekuperatora. Następnie jest oczyszczane dzięki filtrom powietrza i kierowane jest na wymiennik ciepła. Tam zostaje ogrzane a latem schłodzone. Przepływ powietrza jest możliwy dzięki wentylatorowi wbudowanemu w centralę czyli rekuperator. Kiedy czyste i ogrzane powietrze opuści centralę za pomocą sieci przewodów rozprowadzane jest po budynku. Dzięki temu do każdego z naszych pomieszczeń napływa świeże powietrze z to brudne, zużyte i zanieczyszczone dwutlenkiem węgla jest wywiewane z pomieszczeń. To właśnie powietrze wywiewane oddaje swoje ciepło nawiewanemu, ale nie miesza się z nim. Dzięki tym my oszczędzamy na rachunkach za ogrzewania a dodatkowo w budynku możemy zamontować mniejszą ilość grzejników. Rekuperatory Poznań zbudowane są z wentylatora nawiewnego oraz wywiewnego, które wymuszają przepływ powietrza w sieci kanałów wentylacyjnych, wymiennika ciepła, filtrów, nagrzewnicy elektrycznej, systemu rozmrożeniowego oraz automatyki sterującej, która steruje pracą centrali oraz ilością i temperaturą powietrza.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to idealne rozwiązanie szczególnie w domach energooszczędnych, ponieważ pozwoli to na zaoszczędzenie jeszcze większej sumy pieniędzy. Lepiej jest pomyśleć o tym już na etapie projektu, ponieważ łatwiej będzie ukryć kanały wentylacyjne.