Jak zdobyć angielski pojazd

 

W poszukiwaniu środka transportu często kierujemy naszą uwagę na zagraniczne serwisy aukcyjne. Można tam znaleźć samochód lub motocykl odpowiadający naszym oczekiwaniom i jednocześnie kosztujący mniej niż poszukiwany model w kraju. Problemem okazuje się jednak sprowadzenie go do Polski.

Międzynarodowe usługi transportu pojazdów

transport motocykla z Anglii do PolskiWielu kierowców zainteresowanych jest kupnem samochodu z kierownicą po lewej stronie, szczególnie po nowelizacji przepisów dopuszczających takie auta do ruchu w naszym kraju po drobnych modyfikacjach. Używane pojazdy charakteryzują się atrakcyjną ceną i często lepszym wyposażeniem niż dostępne w Polsce. Wielu zapalonych miłośników zabytkowej motoryzacji również sprowadza samochody i motocykle z Wysp Brytyjskich. Ich motywacja jest prosta – wiele pojazdów tam niegdyś produkowanych jest wręcz egzotyczna na naszych drogach. W Anglii przez okres dwudziestego wieku powstała ogromna ilość marek i wytwórni pojazdów, których do dziś pozostało niewiele. Fanom klasycznej motoryzacji często udaje się znaleźć wystawione na aukcje prawdziwe perełki, które jednak przez upływ czasu najczęściej nie są w stanie na własnych kołach przejechać kilku tysięcy kilometrów do Polski i wymagają gruntownej renowacji. Po załatwieniu formalności w brytyjskim urzędzie ruchu drogowego i zdobyciu dokumentów potwierdzających autentyczność zabytkowego pojazdu możemy przewieźć go do kraju. Samochody przewożone są najczęściej na lawetach. Transport motocykla z Anglii do Polski jest mniej kłopotliwy, jednak warto go zlecić firmie przewozowej, szczególnie jeżeli chodzi o unikalny egzemplarz, który mógłby ulec uszkodzeniu.

Zakup pojazdów mechanicznych w Wielkiej Brytanii przez obywatela Polski nie jest kłopotliwy, a posiadając oryginalny dowód rejestracyjny samochodu bądź motocykla po przetłumaczeniu go na polski możemy bez problemu zarejestrować go w kraju i cieszyć się nowym nabytkiem.