Katalog – jedno z narzędzi reklamowych przedsiębiorstwa

Zakładając firmę, pomyślałam prawie o wszystkim. O formalnościach w urzędach, w lokalu i ubezpieczeniach, również o reklamie w gazecie i wizytówkach. Pierwsi klienci, którzy pojawili się w moim punkcie od razu pokazali mi czego nie wzięłam pod uwagę, a co by mi się bardzo przydało.

Ile kosztuje wydrukowanie katalogu w Krakowie?

druk katalogów krakówCzłowiek uczy się cały czas, więc gdy rozmawiałam z kolejnym klientem, a ten zapytał czy mamy swój katalog, powiedziałam, że i owszem, ale wszystkie już rozdałam. Poprosiłam by zjawił się w następnym tygodniu. Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego nie wpadłam wcześniej na katalogi i ile czasu będę czekała na ich stworzenie. Nie miałam pojęcia jak się za to wziąć. Wpisałam w googlach druk katalogów kraków i popatrzyłam po wynikach. To co zobaczyłam poprawiło mi bardzo humor. Właściwie mogłam uczestniczyć w procesie tworzenia mojego katalogu od początku, aż do druku. Wybrać ilość kopii katalogów, zadruk, format, rodzaj papieru, ilość stron czy rodzaj z zszywek. Nawet jeśli wolałabym tradycyjnie iść do firmy by zrobili mi taki katalog, a nie ja miałabym go sama tworzyć, to i tak orientacyjnie mogłam poznać cenę tego czego szukam i czas realizacji zamówienia. Okazało się, że tworzenie katalogu szytego, przynajmniej w Krakowie, nie jest żadnym problemem. Do druku mogło dojść bardzo szybko. Musiałam tylko wiedzieć czego chcę, a ta część, zapewne, miała trwać najdłużej. Sam druk to techniczna błahostka przy tworzeniu projektu zawartości. Była ona gotowa trzy dni później. Katalogi znalazły się w moim sklepie tydzień później.

Byłam z siebie bardzo dumna, że udało mi się stworzyć moje kolejne dzieło. Katalogi rozdawałam na prawo i lewo. Bardzo szybko się skończyły, a ja musiałam znów zainwestować. Na szczęście, mój entuzjazm i zapał w rozdawaniu, w końcu trochę przygasł, ja zeszłam na ziemię i zaczęłam żyć, i pracować normalne, i skutecznie.