Klatka zawierająca truciznę na myszy i szczury

Większość firm, które na co dzień oferują usługi z zakresu deratyzacji, zajmują się układaniem w pomieszczeniach i wokół budynków specjalnych klatek deratyzacyjnych. Taka klatka jest po prostu urządzeniem wykonanym z tworzywa sztucznego.

Klatki deratyzacyjne imitujące kamienie, puszki, skrzynki i inne

deratyzacja w WarszawieRzadziej zdarza się, że klatka deratyzacyjna wykonana jest z metalu. Z jednej strony klatki deratyzacyjnej znajduje się otwór wejściowy. To właśnie przez ten otwór do klatki wchodzi mysz lub szczur. W środku klatki deratyzacyjnej znajduje się zatruty pokarm, który inaczej nazywany jest rodentycydem. Karmnik deratyzacyjny zawsze powinien być zabezpieczony przed osobami postronnymi, ale głównie przed zwierzętami, które nie są objęte zwalczaniem. Szczególnie zwierzęta domowe tj. psy czy koty nie powinny mieć dostępu do klatki deratyzacyjnej, bo może się to skończyć zatruciem, a nawet zejściem śmiertelnym. Taka deratyzacja w Warszawie może zostać zabezpieczona zamkiem na klucz lub też kłódką. Ważne, by tylko gryzonie miały do niej dostęp. Większość osób kojarzy klatki deratyzacyjne z czarnymi walcami wokół budynków, na których znajduje się biały napis ostrzegawczy na czerwonym tle. Rzeczywiście takich klatek jest najwięcej. Niemniej jednak może wybierać różne kształty i rodzaje klatek, a nawet ich kolory. Niektóre klatki są skonstruowane tak, że w ogóle nie przypominają czegoś, co miałoby zawierać niebezpieczną substancję.

Klatka może mieć przykładowo postać kamienia ogrodowego lub karmnika imitującego oponę. Są też klatki deratyzacyjne, które mają za zadanie imitować skrzynkę elektryczną – jest do doskonałe zabezpieczenie przed dziećmi. Czasami projektowane i zakładane są też karmniki podziemne. Klatka może imitować skrzynkę czy studzienkę. Trucizna zabija gryzonie po tygodniu od jej zjedzenia.