Kolorystyka betonowych płyt na ściany

Beton posiada szereg uniwersalnych zastosowań dzięki swoim właściwościom plastycznym, niskiej cenie i łatwości pozyskania cementu będącego kluczowym składnikiem. Ostatnie lata to ekspansja betonowych elementów wykończeniowych zapoczątkowana silnym trendem industrialnym, który wszedł do wnętrz mieszkalnych.

Uniwersalne płyty ścienne z betonu do wnętrz

płyty betonowe dekoracyjneWspółczesne płyty betonowe dekoracyjne to bardzo dobre produkty pozwalające na dość szybką, całkowitą zmianę stylu wnętrza. I choć mając na myśli płytę betonową od razu narzuca się styl industrialny to nic bardziej mylnego. Oczywiście w ofercie producentów prym wiodą panele w odcieniach naturalnego betonu to jednak obecnie są dostępne produkty w bardzo szerokiej gamie kolorów. Jest to zatem rozwiązanie uniwersalne wpasowujące się w dowolną aranżację każdego wnętrza. Odpowiednią barwę płyta uzyskuje dzięki domieszkom naturalnych barwników i kruszyw mineralnych. Producenci oferują płyty betonowe ścienne o różnych kształtach i wzorach na licach, które w swojej najbardziej ekskluzywnej postaci otrzymują format 3D. Płyta betonowa na ściany powinna być odpowiednio lekka i cienka by nie obciążać konstrukcji. Producenci znaleźli na to sposób i najczęściej używaną technologią wytwarzania jest metoda GRC. Tak też często określa się sam produkt np. płyty GRC lub z betonu GRC. Technologia ta polega na zbrojeniu struktury płyty włóknem szklanym. Tak wykonany panel ścienny posiada oprócz wymienionych powyżej cech znakomitą odporność mechaniczną właściwą dla betonu.

Podczas obróbki najlepszych płyt betonowych nie ma mowy o pękaniu lub kruszeniu ponieważ zastosowano na etapie produkcji tzw. zbrojenie rozproszone cyrkonem. Sam montaż płyt przebiega szybko przy zastosowaniu zaprawy klejowej. Na szybkość montażu ma również wpływ duża powierzchnia krycia pojedynczych płyt.