Kto najdokładniej maluje motocykle?

Chłopak mojej siostry fascynuje się motocyklami i od kilku lat, na życzenie wielu jego znajomych, upiększa ich jednoślady. Swojej profesji uczył się w szkole branżowej, więc jest w stanie wyczarować na kasku czy jednym z elementów skutera wybrany przez klienta wzór. Często podglądałam go w pracy i podziwiałam, z jaką precyzją stara się przenieść rysunek na skuter.

Najlepszy lakiernik w okolicy

lakierowanie motocykliWiem, że lakierowanie motocykli to nie lada sztuka, gdyż ich właściciele chcą mieć bardzo ładne i finezyjne ozdoby na swoich maszynach. Często widuję na ulicy byłych klientów przyszłego szwagra, którzy dumnie jeżdżą po ulicy z namalowanymi symbolami polskich żołnierzy lub z godłem Polski. Niektórzy wolą, gdy na ich skuterach widnieje postać znana z filmów lub komiksów, co jest również trudne do wykonania. Kiedyś interesowało mnie, w jaki sposób przenieść te wszystkie projekty na blaszane elementy. Odpowiedź na moje rozważania znalazłam w Internecie, gdzie dowiedziałam się, że pomocny w tym zadaniu jest aerograf i wiele farb we wszystkich kolorach tęczy. Niekiedy klienci mają już przygotowany szablon, co zdarza się najczęściej w przypadku gotowych napisów i wtedy jest o wiele łatwiej odwzorować pożądany wzór. Z moich obserwacji wynika, że do każdego zlecenia należy podchodzić bardzo indywidualnie i dbać, aby dana część skutera była porządnie umyta i odtłuszczona. Dopiero później można zabrać się za matowanie elementu i wyrównywanie braków w lakierze. Dzięki temu wzór trzyma się i wygląda bardzo trwale oraz ładnie przez wiele lat.

Dobrze jest mieć lakiernika w rodzinie. Dzięki temu już wiele z naszych samochodów zostało odrestaurowanych, a koszta, jakie ponieśliśmy, były znikome. Dzięki temu, że chłopak siostry jest w stanie namalować niemal wszystko, zaproponowałam mu stworzenie strony internetowej, by jeszcze więcej osób dowiedziało się o jego niebywałym talencie.