Kurtyny do hal i magazynów

Kurtyny paskowe wykorzystywane w magazynach są już na co dzień. Ich rola cały czas się poszerza, właśnie dlatego przed dokonaniem wyboru należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Liczy się nie tylko ich wytrzymałość, ale także odpowiednie wymiary i solidne wykonanie, dzięki którym świetnie spełnią się w wielu zadaniach.

Dlaczego warto montować kurtyny w magazynach?

kurtyna magazynowaKurtyny świetnie się sprawdzają jako zabezpieczenia bram, stelaży oraz licznych konstrukcji, które wymagają specjalnego zabezpieczenia. Podczas dostaw w wielu magazynach dochodzi do przeciągów ze względu na szeroko otwarte bramy, jednak montaż kurtyn paskowych przesuwnych może rozwiązać ten problem. Zapewniają one szczelność i maksymalnie ograniczają uciekanie ciepłego powietrza. Tym sposobem pozwalając na zmniejszenie ogrzewania w całej hali. Ich kolejnym atutem jest dźwiękoszczelność. Do pewnego stopnia, w zależności od grubości kurtyny są one w stanie zmniejszyć przepływ hałasu w miejscach, gdzie strasznie się on nosi. Kurtyna magazynowa oddziela stanowiska pracy głośnych maszyn od pozostałych, tym samym pozwalając na komfortowe wykonywanie swoich zadań bez bólów głowy. Poza tym zmniejsza przedostawanie się wszelkiego rodzaju pyłów i brudu do stanowisk, gdzie powinna być zachowana czystość. W wielu miejscach dużą rolę odgrywa także wybór kolorystyki. Zależnie od potrzeb magazynów wykorzystuje się mniej lub bardziej transparentne taśmy ograniczające widoczność wykonywanych zadań. Wpływa to nie tylko na komfort, ale także wydajność pracy, kiedy można skupić się tylko na zadaniu.

Dobra izolacja oraz dźwiękoszczelność to tylko dwie z wielu zalet kurtyn magazynowych. Dzięki wyborze taśm wykonanych z PCV sprawdzają się one świetnie w każdych warunkach pracy, a jednocześnie pozwalają na poprawienie warunków pracy niskim kosztem.