Łóżko z drewnianych palet

 

Są ludzie, których interesują bardzo modernistyczne wnętrza. Jednym z ciekawych dodatków jest łózko, które wykonano z palet. Takie łóżko nie jest wcale drogie i można je wykonać samodzielnie. Koszt łózka bez materaca nie powinien wtedy przekroczyć nawet stu pięćdziesięciu złotych, ponieważ palety są tanim materiałem, ze względu na ich zastosowanie w transporcie i magazynowaniu.

Jak zrobić łóżko z palet?

palety drewnianeSame palety połączyć jest bardzo łatwo. Trzeba jednak wiedzieć, że wszechstronne palety drewniane powinny być przede wszystkim zaimpregnowane we właściwy sposób. Najlepiej użyć impregnatora przed szlifowaniem. Nie mylmy tego z impregnatem. Dopiero później za pomocą szlifierki taśmowej palety powinny zostać oszlifowane, aby czuć było, że w dotyku są zupełnie gładkie. Palety najlepiej est połączyć w taki sposób, że podstawa łózka będzie składa się z około czterech. Na tą podstawę można dodać po dwie palety, na których będzie leżał materac. Przecięte palety będą doskonałe, jako ramy łózka. Trzeba też pamiętać o zrobieniu miejsca, w którym osadzimy materac, w taki sposób, aby się na nie przesuwał. Do takich łóżek wiele osób mocuje kółka, aby móc je łatwo transportować. Tego typu meble są bardzo modne, szczególnie na zachodzie naszego kontynentu. Zwłaszcza, że naprawdę nie trzeba dużych pieniędzy, aby takie łózka zrobić. Umiejętności także w tym przypadku wystarczą tylko podstawowe.

Palety tego typu są bardzo przydatne, jeśli chodzi właśnie o meble w nowoczesnym stylu. Koszt takich palet jest niewielki. Być może mamy takie palety w piwnicy lub na strychu i nie wiemy co z nich zrobić. Może to być doskonała dekoracja, w którą naprawdę warto jest zainwestować. Zwłaszcza, że wszystko damy radę zrobić samodzielnie, a narzędzia można nawet wypożyczyć.