Niezbędnym składnikiem pokarmowym dla każdego człowieka jest woda. Organizm ludzki składa się w dużej mierze z wody. To ona ma za zadanie sprawnie przenosić składniki odżywcze do komórek budujących ludzki organizm. Z wodą usuwane są również produkty przemiany materii – np. wraz z moczem.

Filtry wykorzystujące mineralizatory do wzbogacania wody

filtry do wody pitnejW wodzie rozpuszczają się również związki toksyczne, które mogłyby zaszkodzić organizmowi. Właśnie dlatego warto zadbać o to, jaką wodę się piję. Kupowanie wody butelkowanej jest na dłuższą metę kosztowne. W związku z tym niektórzy decydują się na zainstalowanie w domach filtrów odwróconej osmozy. Są to nowoczesne filtry, które oczyszczają wodę pitną z różnych zanieczyszczeń. Hormony i enzymy w ludzkim organizmie przenoszone są właśnie przez wodę. Warto wspomnieć też o termoregulacji, bo to woda reguluje ciepłotę ciała. Takie filtry do wody pitnej łączone są najczęściej z mineralizatorami, które mają za zadanie wprowadzić do wody wiele ważnych minerałów. Organizm korzysta bowiem nie tylko z wody, ale również z substancji, które są w niej rozpuszczone. Oczywiście takie substancje można podzielić na poszczególne kategorie. Warto wspomnieć tutaj o kilku z nich. Na pierwszym miejscu znajdują się składniki główne, czyli makroskładniki. Do nich należą takie pierwiastki jak chlor, potas, sód, magnez, wapń, a także jony wodorowęglanowe. Składnikami podrzędnymi w wodzie pitnej są związki azotu (substancje nieorganiczne), żelazo, krzemiany.

W wodzie pitnej znajdują się także mikroskładniki, do których należą pierwiastki rzadkie, śladowe, a także promieniotwórcze. Filtr do wody wykorzystujący odwróconą osmozę pozbywa się nadmiaru składników, a mineralizator dodaje do wody wszystko to, co jest potrzebne ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.