Miękka pieluch tetrowa

 

Kompletowanie wyprawki dla malucha z pewnością jest jednym z przyjemniejszych zadań dla każdej mamy. Lista produktów jest długa, ale zawsze najlepiej się skupić na najważniejszych produktach, które na pewno się przydadzą.

Jak wykorzystać pieluchę tetrową?

pieluchy tetrowe białeMałe dzieci nie mają zbyt wielu wymagań i najczęściej trzeba się skupić na ich pielęgnacji. Na pewno przydadzą się ubranka, pościel, kocyki i pieluchy tetrowe białe.  Dzieci bardzo często ulewają pokarm po posiłku więc trzeba być na to przygotowanym, kiedy podnosi się malucha na ramię. Tutaj mamy pierwsze zastosowanie pieluszki, ponieważ można ją położyć na ramieniu, aby zabezpieczyć się przed zabrudzeniem. Można też nią wycierać buzię dziecku, ponieważ jest bardzo miękkie i przyjemna w dotyku oraz świetnie chłonie wodę. Jej splot jest dość rzadki więc dobrze się sprawdzi w upalne dni. Można nią okrywać maluszka, kiedy na dworze jest gorąco, bo nie będzie powodować nadmiernego pocenia się. Kiedy maluszek jest jeszcze bardzo mały, to można go spowijać taką pieluszką, gdyż będzie się on czuł w nie bezpiecznie. Pieluszki tetrowe nie są drogie, bo kupimy je już za około złotówkę – dwa złote za sztukę. Nie należą do wytrzymałych produktów, ale z powodzeniem wystarczą na kilka miesięcy stosowanie. Bez problemu można je prać w pralce nawet w sześćdziesięciu stopniach, a następnie można prasować w celu wysterylizowania. Dostępne w sprzedaży pieluszki mają przeważnie uniwersalny rozmiar siedemdziesiąt na pięćdziesiąt centymetrów.

Każda mama ma przynajmniej kilka lub kilkanaście takich pieluszek w klasycznym białym kolorze. Możemy je kupić także w wersji kolorowej lub z nadrukowanymi wzorami. Najtaniej i w największym wyborze je dostaniemy w sklepach z artykułami dla niemowląt w internecie.