Niestety, ale czasami jedno przykre doświadczenie za czasów dzieciństwa, może wywołać w nas prawdziwy lęk i traumę na przyszłość. Ta z kolei może skutkować przykrymi konsekwencjami przez które szkodzimy sobie jeszcze bardziej. Tak było w moim przypadku.

Doskonali chirurdzy stomatolodzy

Chirurg stomatolog WrocławKiedy byłam małą dziewczynką niestety musiałam wyrwać mleczaka. Nie trafiłam jednakże w dobre ręce i stąd mam bardzo przykre wspomnienia z dentystami. Przez naprawdę wiele lat unikałam ich jak ognia, co z kolei poskutkowało tym, że moje zęby bez żadnych dentystycznych kontroli, zaczęły się psuć. To również ignorowałam do momentu w którym jeden z zębów nie zaczął mnie boleć do takiego stopnia, ze nawet mocne leki przeciwbólowe nie dawały mu rady. W końcu wiedziałam, że niezbędny będzie w tym przypadku chirurg stomatolog Wrocław ponoć posiada doskonałych fachowców w tej dziedzinie i właśnie dlatego skontaktowałam się z jednym z nich. Okazało się, że niestety trzeba usunąć zęba co obudziło we mnie przykre wspomnienia z dzieciństwa. Pan stomatolog jednak był bardzo wyrozumiały, cierpliwy i niesamowicie serdeczny, więc udało mu się nieco pohamować mój paniczny strach. Nawet mając już wstrzykniętą sporą dawkę znieczulenia jeszcze nieco obawiałam się i czułam skaczący puls. W momencie, kiedy chirurg wyrywał mi zęba zamknęłam mocno oczy szykując się na naprawdę przykre doznania, a tymczasem nie minęło kilka chwil, a ja usłyszałam „gotowe”. 

Nie miałam pojęcia, że to już. Myślałam, że to tylko niewinny żarcik stomatologa, a tymczasem okazało się, że wszystko naprawdę zakończyło się ekspresowo i bezboleśnie. Nie czułam naprawdę nic! Najmniejszej dawki bólu. Byłam zszokowana tym, że zęby dziś wyrywa się w całkowicie bezbolesny sposób. To doświadczenie z kolei całkowicie usunęło ze mnie wszelkie traumy dotyczące dentystów i wreszcie nie boję się chodzić do nich na wizyty.