Nie wyobrażam sobie życia bez ręczników papierowych

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia w jaki sposób ludzie mogli funkcjonować bez ręczników papierowych. Dla mnie jest to wynalazek epokowy i co najmniej przełomowy. Nie wyobrażam życia bez tej prostej aczkolwiek niezwykłej rzeczy. Ręczniki papierowe kupuję hurtowo, bo zużywamy ich w domu kilka na tydzień. Ich zastosowań mógłbym wymienić przynajmniej kilkanaście.

Ręczników papierowych używam codziennie

kuchenny ręcznik papierowy w dużej rolceNajlepsze w tym jest to, że takie ręczniki są bardzo tanie – jeśli oczywiście kupuje się je w dyskoncie. Ja właśnie tak robię, że raz w tygodniu przy okazji dużych zakupów kupuję cztery paczki po dwie sztuki. Wybieram wersję najbardziej opłacalną, czyli kuchenny ręcznik papierowy w dużej rolce. Mogę dokładnie opisać wszystkie czynności do których ich używam. Wycieranie rąk po umyciu naczyń, wycieranie owoców i warzyw, przetarcie kuchennego blatu – to czynności, które nie obejdą się w moim domu bez ręcznika. Takie porządniejsze i grubsze ręczniki nadają się nawet do wycierania mebli czy plam na podłodze. Moja żona za pomocą ręczników odsącza tłuszcz z usmażonych na patelni potraw. Ja natomiast bardzo często używam ich również zamiast chusteczek higienicznych. Jak widać, w moim domu ręcznik ma całkiem sporo zastosowań. Myślę, że w większości domów są one używanie dokładnie w ten sam sposób. No bo po co brudzić ręczniki materiałowe, które potem co chwilę trzeba prać. Dla mnie byłaby to strata czasu.

Myślę sobie, że takie ręczniki papierowe doskonale wpisują się w czasy, w których żyjemy. Dla mnie są one po prostu szybkie w użyciu i nie wymagają żadnych dodatkowych czynności. Biorę listek lub kilka, zużywam i wyrzucam do kosza na śmieci. Wszystko dzieje się błyskawicznie i nie muszę się zastanawiać gdzie odwiesić czy kiedy wyprać ręcznik.