Nowoczesne krzesła nie tylko do jadalni

W każdym mniejszym bądź większym mieszkaniu powinno znaleźć się miejsce do wspólnego spożywania posiłków. Nie koniecznie jadalnia ale chociaż stół z krzesłami w salonie. Piękny drewniany stół z możliwością rozkładania oraz stylowe ładne krzesła. Jednych i drugich w salonach meblowych jest bardzo dużo. Jeśli  nie  potrafimy samodzielnie wybrać odpowiednich mebli do jadalni lub salonu, na pewno pomoże w tym ekspedientka salonu meblowego.

Najczęściej kupowane meble do jadalni

stylowe krzesło velvetZdecydowanie najczęściej kupowane do jadalni jest stylowe krzesło velvet. To właśhnie ta tkanina jest najmiększa w dotyku, do tego bardzo przyjemna. Siedzisko w typowych krzesłach zostało wykonane z metalu oraz sklejki, następnie pokryte pianką oraz materiałem obiciowym typu velvet . Kolorów tego materiału jest bardzo dużo. Niewątpliwi najbardziej popularny jest kolor granatowy, butelkowa zieleń oraz szary. Nogi większości krzeseł zostały wykonane z metalu polakierowanego na czarno lub biało o matowym wykończeniu. Zawsze posiadają zabezpieczenia chroniące podłogę przez zarysowaniami. Co jest ogromnym plusem dla klienta bo sam nie musi ich zabezpieczać. Waga krzesła to około 5,5- 7 kg, oczywiście zależy od materiałów i surowców z jakich jest zrobione. Maksymalne obciążenie wynosi od 100 do 120 kg. Krzesła, które kupujemy w kartonach do samodzielnego złożenia są łatwe w montażu. W kartonie dołączony jest zestaw śrub oraz instrukcja.

W klasycznych salonach meblowych mamy ogromny wybór krzeseł do salonu lub jadalni. W ostatnich kilku latach można zaobserwować wzrost zainteresowania, wśród klientów salonów meblowych, meblami tapicerowanymi typu velvet. Taki materiał jest łatwy w utrzymaniu czystości, a do tego bardzo przyjemny i delikatny. Meble z takim materiałem kupujemy tez do pokojów dziecięcych.