Nowoczesne magazynki do karabinów

Magazynki polimerowe wywołały niemałe zamieszanie wśród posiadaczy broni w momencie pojawienia się w sprzedaży. Mimo iż spełniają one tą samą funkcję co wszechobecne, standardowe magazynki typu STANAG, już sam ich wygląd przyciąga spojrzenie, a wszystkie zalety przemawiają za zamianą starych magazynków na polimerowe warianty właśnie.

Polimerowe magazynki Magpula do broni długiej

magazynki magpulPolimer, z jakiego wykonane są owe magazynki jest lżejszy od stali, która służy do wykonywania standardowych magazynków, a po porównaniu wagi podobnych ilości magazynków w ładownicach okazywało się, iż magazynki polimerowe są o wiele wygodniejsze w przypadku noszenia dużej ilości amunicji w warunkach bojowych. Magazynki Magpul są również o wiele trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia niż stalowe magazynki, znacznie lepiej sprawdzają się w terenie wilgotnym, w którym stalowe magazynki mają tendencję do zacinania się lub rdzewienia, i nie odkształcają się po mocniejszym uderzeniu. Wszystkie magazynki Magpula mogą być wyposażone w opatentowany system ułatwienia wyciągania magazynka, będący gumowym uchwytem, montowanym na dnie magazynka. Niektóre polimerowe warianty mają takie akcesorium fabrycznie, i to właśnie te magazynki są najczęściej wybierane przez formacje wojskowe. Typowy magazynek polimerowy PMAG mieści 30 naboi, wedle regulaminu nałożonego na formacje wojskowe NATO, i może być używany wielokrotnie.

Najczęściej magazynki te mają matowy czarny kolor, aczkolwiek dla osób potrzebujących większej standaryzacji dostępne są również magazynki w pustynnych barwach, lub też regulaminowym oliwkowo zielonym kolorze. Z racji iż owe magazynki zyskały ogromną popularność, podobnie jak sam ich producent, można je dostać z łatwością w każdym profesjonalnym sklepie z bronią.