Nowoczesne zamki w hotelach

Odwiedziłam w przeciągu tego roku mnóstwo hoteli na całym świecie. Jedne z nich były bardziej eleganckie, inne bardziej przytulne, a innych nie za bardzo można było nazwać hotelami. Jednego jednak nie można im zarzucić- niepowtarzalnego klimatu. Wygodą i komfortem wyróżniały się oczywiście hotele kilku gwiazdkowe, w których doceniłam pewien mały, ale istotny szczegół.

Zamki na klucz zastąpione nowszą technologią

zamki hotelowe na kartęJeżeli ktoś z nas miał kiedykolwiek przyjemność korzystania z różnego rodzaju hoteli, to pewnie zwrócił uwagę najbardziej na wygląd pokoi, ale też na drzwi. I chodzi tu dokładnie o drzwi właśnie od naszego pokoju hotelowego. Dlaczego to jest tak istotne? W celu zapewnienia największego komfortu gościom najlepsze hotele inwestują w zamki hotelowe na kartę, które z powodzeniem wyparły te zamykane na klucz. Dlaczego taki sposób zamykania i otwierania drzwi bardziej spodobał się klientom? Chodzi o to, że karta jest bezpieczniejsza od klucza, gdyż mamy pewność, iż nikt tych drzwi nie otworzy, czego nie gwarantują tradycyjne zamki. Na taką kartę nabijany jest specjalny kod, który odczytywany jest przy drzwiach. Kod ten w każdej chwili można dezaktywować na przykład w przypadku zgubionej karty. Goście bardzo chwalą sobie taki nowoczesny sposób ochrony ich rzeczy, które pozostawiają w pokojach. W praktycznie wszystkich hotelach taka karta jest potrzebna również do tego, aby uruchomić możliwość korzystania z prądu. Co ciekawe, takie rozwiązanie stosowane jest coraz częściej w mniejszych hotelach.

Współczesne technologie bardzo mocno ułatwiają nam życie. Poprawiają też komfort na przykład z korzystania z hoteli. Jednym ze sztandarowych przykładów są zamki hotelowe otwierane za pomocą specjalnej karty. Zastąpiła ta metoda tradycyjne zamki na klucz.