Od czego zależy cena toreb papierowych?

Torby papierowe są często wybierane przez przedsiębiorców. W przeciwieństwie do toreb foliowych jest to rozwiązanie ekologiczne, jest także o wiele tańsze niż torby bawełniane. Papier jest przyjazny dla środowiska, torebki nie zajmują dużo miejsca, łatwo jest je więc składować w magazynie.

Torby papierowe w dobrej cenie

torby papierowe z nadrukiem cennikJednak jest wielu producentów takich toreb i każdy będzie oferował inne ceny. Od czego to zatem zależy czy na torby papierowe z nadrukiem cennik będzie korzystny? Przede wszystkim liczy się jakość materiału. Papier może być cienki lub grubszy. Im cieńszy papier tym szybciej będzie się niszczył, będzie bardziej podatny na rozdarcia czy rozmiękanie. Grubsza wersja przetrwa więcej. Niektóre torebki papierowe mają wzmacniane dno, dzięki czemu udźwigną większy ciężar i można do nich pakować przykładowo ciężkie owoce, wytłaczanki z jajkami, czy inne. Torebki różnią się uchwytami. Są torebki bez nich, takie używane są na przykład w cukierniach i piekarniach. Są torebki z uchwytem płaskim papierowym, te często można spotkać w sklepach odzieżowych. Trzecia opcja to torebki z uchwytem mocniejszym. Im bardziej wytrzymała torebka tym jej cena będzie oczywiście wyższa. Kolejna kwestia to nadruk. Czy będzie on jednobarwny, czy wielokolorowy, jednostronny czy dwustronny, na całości torebki jako wzór czy tylko małe logo firmy na środku. Im większe logo i bardziej kolorowe tym cena również będzie wyższa. Cennik zależy oczywiście także od producenta, bo ważne jest skąd bierze materiały i w jakiej cenie.

Podsumowując, ceny toreb papierowych zaczynają się już od kilku groszy za sztukę. Im mniejsza, cieńsza torba tym będzie kosztowała mniej, im większa i bardziej wzmacniana tym będzie droższa. W kwestii nadruku liczy się jego wielkość oraz wykorzystywane kolory.