Opłacalny wynajem busa na wakacyjny wyjazd

Wakacje zbliżają się nieuchronnie i już teraz warto je sobie dobrze zaplanować. W tym artykule podpowiemy Wam w jaki sposób zaoszczędzić na wakacyjnej podróży. Mowa jednak o podróży, w którą wybieramy się w kilka rodzin. Nie rzadko przecież umawiamy się z najbliższymi, że pojedziemy razem na wakacje. Jeśli w jedną podróż ma się wybrać kilkanaście osób to można na takiej podróży sporo zaoszczędzić.

W jednym busie zmieści się dziewięć osób

wynajem busówJak zatem można zaoszczędzić na wspólnej podróży jednym busem? To bardzo proste. Jadąc w kilkanaście osób na wakacje trzeba pojechać na nie przynajmniej na kilka samochodów. Jednym autem wygodnie podróżować mogą maksymalnie cztery osoby. A zatem kilkanaście osób musi jechać przynajmniej czterema, a czasem nawet pięcioma autami. Na taką podróż potrzebne jest więcej paliwa, a do prowadzenia samochodów potrzebnych jest kilku kierowców. A tymczasem można przecież odwiedzić wypożyczalnię oferującą wynajem busów i wypożyczyć dwa busy, w których bardzo komfortowo podróżować może nawet osiemnaście osób. Wynajęcie busów będzie kosztować kilkaset złotych za tydzień, ale równowartość wynajmu zaoszczędzimy na paliwie, które trzeba by zatankować do kilku samochodów. A do prowadzenia dwóch busów wystarczy jedynie dwóch kierowców, chociaż bezpieczniej prowadzić na zmianę, czyli w cztery osoby. Skorzystanie z takiej opcji to duża oszczędność na kosztach związanych z podróżą.

Jadąc na zagraniczne wakacje większą grupą osób trzeba w tym celu wykorzystać kilka samochodów. Takie rozwiązanie generuje ogromne koszty związane z tankowaniem paliwa. Poza tym kilka osób jest zaangażowanych w prowadzenie tych wszystkich pojazdów. Wynajmując busa można przejechać całą drogę z udziałem tylko jednego kierowcy. Jednym busem może jechać maksymalnie dziewięciu pasażerów.