Niejednokrotnie dzieci boją się wizyt u dentysty. Często wynika to z faktu, że obawiają się bólu związanego z leczeniem zębów. Obecnie jednak stosuje się takie metody leczenia zębów, że ból jest praktycznie nieodczuwalny. W Polsce jest coraz więcej gabinetów stomatologicznych, które specjalizują się w leczeniu zębów dzieci.

Bezdotykowe i bezbolesne leczenie laserem stomatologicznym

dentysta dla dzieci w RzeszowiePowstała nawet nowa specjalizacja z zakresu stomatologii, jaką jest pedodoncja. Jest to inaczej stomatologia dziecięca. Lekarz stomatolog, który zajmuje się leczeniem uzębienia dzieci, nigdy nie zaczyna swojej pracy na pierwszej wizycie. Bardzo ważna jest tzw. wizyta adaptacyjna. W trakcie tej wizyty dziecko może zapoznać się z pracą lekarza dentysty, zobaczyć, że leczenie zębów może być przyjemne i wcale nie wiąże się z bólem. Taki dentysta dla dzieci w Rzeszowie rozpoczyna leczenie zębów na drugiej wizycie. W czasie pierwszej wizyty musi zostać wykonany profesjonalny przegląd, by dowiedzieć się, które zęby wymagają leczenia. Leczone są nie tylko zęby stałe, ale również zęby mleczne. Najczęściej wykonywane zabiegi u dzieci to wyrywanie zębów mlecznych (profesjonalnie nazywane ekstrakcjami) oraz wypełnianie ubytków. Ubytki można wypełniać kolorowymi plombami i to dziecko wybiera, jaki kolor wypełnienia chce mieć w zębie. Niektóre gabinety wykorzystują w leczeniu uzębienia dzieci specjalne lasery.

Jest to leczenie bezkontaktowe, w którym nie dochodzi do emisji żadnych nieprzyjemnych dźwięków (wiercenia, wibrowania). Zęby dziecka nie są dotykane, a cały zabieg jest bezbolesny. Jest to szczególnie ważne w przypadku wrażliwych, najmłodszych pacjentów. Leczenie laserem stomatologicznym nie wywołuje u dzieci fobii, dzięki czemu chętnie przychodzą one na kolejne wizyty stomatologiczne. Warto postawić na takie usługi.