Piękne elewacje budynku z imitacji drewna

Nowe budynki można poznać z daleka po pięknie wykonanych elewacjach. Stare, wyremontowane budynki, także można wyposażyć w takie elewacje i dzięki temu te wiekowe konstrukcje również zyskują na wyglądzie. Bardzo ładnie wyglądają nowoczesne tynki o różnych barwach, zwłaszcza gdy są do tego uzupełnione wstawkami z drewna.

Elewacje budynków wykonane z imitacji drewna

imitacja drewna - elewacja budynkuNic tak nie uzupełnia elewacji budynków jak drewno, które pasuje praktycznie do każdego rodzaju materiału na elewacji. Drewno pasuje do odkrytych cegieł, a także do białych tynków silikonowych, bez względu, czy pokryta jest nim cała ściana, czy też tylko fragment elewacji. Pewną alternatywą dla drogiego drewna jest także jego imitacja w formie różnych materiałów alternatywnych. Jeśli na naszym budynku ma znaleźć się imitacja drewna – elewacja budynku będzie wyglądała równie ładnie jak w przypadku zastosowania drewna prawdziwego. Materiały imitujące drewno występują w formie gotowych płyt przestrzennych, a także jako masa formowana bezpośrednio na ścianie i malowana w barwy drewna. Co skłania jednak inwestorów do stosowania materiałów alternatywnych zamiast oryginalnego drewna? Na pewno jest to cena, ponieważ drewno w dzisiejszych czasach kosztuje bardzo dużą ilości pieniędzy i nie każdego jest na nie stać. Alternatywne materiały potrafią być dużo tańsze, a ich dostępność lepsza, są do tego także dużo prostsze w układaniu.

Zainteresowanie materiałami alternatywnymi dla drewna jest coraz większe i rośnie wraz ze wzrostem cen tego materiału. Oczywiście należy sobie zadać pytanie co z tego, że coś jest tańsze jak nie jest tym samym? Na szczęście wysoka jakość materiałów alternatywnych niweluje ten problem i sprawia, że nie ma się co pod tym względem w ogóle zastanawiać, gdyż wszystko sugeruje, że jest to dobry wybór.