Pierwszy rowerek z pedałami

 

Mój mały brzdąc skończył w zeszłym tygodniu trzy lata. Jest to już poważny wiek i dlatego potrzebował prezentu na miarę jego wieku. Wśród wielu prezentów najbardziej spodobał mu się ten od chrzestnego. Mianowicie, jego wujek podarował mu rower. Mały rower jest jego pierwszym pojazdem dlatego podchodzi do niego nad wyraz poważnie.

Rowerek dla 3 latka

rower z pedałami dla 3 latkaRowerek mojego Nikodema jest bardzo ładny, a do tego niezwykle przydatny. Od teraz całą rodziną możemy urządzać sobie wycieczki rowerowe po okolicy i bardzo dobrze się przy tym bawić. Na przykładzie mojego syna przekonałam się, że rower z pedałami dla 3 latka jest dobry i maluch może już w tym wieku nauczyć się poprawnej jazdy. Nie trzeba martwić się, że pedały będą zbyt trudne do opanowania. Jego rowerek am nawet bagażnik, więc może sam transportować swoje misie, napoje i inne szpargały. Z przodu zamontowaliśmy mu koszyczek, w którym wozi swojego ulubionego kota, Filusia. Rama jest nisko opuszczona, więc bez trudno może na niego wsiąść każde dziecko, nawet córka sąsiadów, która jest od niego niższa nie miała problemu. Siodełko, tak jak i kierownica są regulowane, więc nie martwimy się, że szybko z niego wyrośnie. Z czasem odczepiliśmy frędzle przymocowane do rączek do kierownicy, by nie przeszkadzały mu za bardzo i go nie rozpraszały. Dodatkowo, co jest na plus, pedały nie są ani za duże ani za małe, a za to lekkie do obracania, co nie stanowi naszemu synowi w codziennej jeździe.

Początkowo pomagaliśmy mu w jeździe prosto ale po kilku upadkach i obdrapaniach sprostał swoim oczekiwaniom – bardzo chciał czym prędzej nauczyć się jazdy tak jak mama i tata. Jesteśmy z niego bardzo dumni i już nie możemy się doczekać nasze pierwszej, planowanej od dawna wycieczki w góry. Również i tam będziemy w trójkę spoglądali na otaczające nas widoki.