Polecane sera do twarzy

Mówi się, że nasza twarz jest nasza wizytówką. Nie ma w tym powiedzeniu nic nieprawdziwego, ponieważ to właśnie na nią zwracają początkowo uwagę wszyscy Ci, którzy nas poznają. Z tego też powodu każdy troszczy się o to, aby jak najlepiej się ona prezentowała. Z tego też powodu poświęcamy wiele czasu na to, aby prezentowała się ona doskonale i jak najdłużej była w najlepszym możliwym stanie.

Kiedy warto stosować serum z niacynamidem?

serum do twarzy z niacynamidemNa rynku obecnie mamy naprawdę wiele produktów, których zadaniem jest poprawa stanu naszej cery. Przede wszystkim są to różnego rodzaju kremy, maseczki, czy toniki. Czasem jednak musimy zafundować naszej skórze nieco bardziej skoncentrowaną dawkę składników odżywczych. Wtedy też decydujemy się na zastosowanie serum. Polecane jest w ostatnim czasie serum do twarzy z niacynamidem, czyli witaminą B3. Niacynamid wykazuje szereg korzystnych działań, które doskonale wpływają na stan naszej cery. Pobudza on produkcję ceramidów i lipidów, dzięki czemu nasza skóra zyskuje na nawilżeniu, a także staje się jędrniejsza. Poprawia krążenie, a także uelastycznia naczynia krwionośne, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry. Serum takie polecane jest również osobom z cerą trądzikową, ponieważ reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza widoczność porów, oczyszcza skórę, a także zmniejsza aktywność stanów zapalnych. Efekty te sprawiają, że problem cery trądzikowej stopniowo zanika.

Warto również wiedzieć, gdzie możemy takie serum nabyć. Przede wszystkim są to drogerie stacjonarne, a także internetowe. Cena za serum z niacynamidem nie jest tak wysoka, jak mogłoby się nam wydawać. Pomimo swoich licznych właściwości i wysokiej skuteczności serum jest stosunkowo niedrogie. Myślę, ze warto jest uzupełnić swoją kosmetyczkę w taki produkt.