Polecany kurs wspinaczkowy

Sport w ostatnim czasie stał się wyjątkowo popularny. Obecnie coraz częściej próbujemy nowych dyscyplin i nakładamy na siebie wyzwania, którym chcemy sprostać. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszą się mniej znane do tej pory dyscypliny, jak na przykład wspinaczka. Obecnie już każdy może zapisać się na kurs i nauczyć się wspinaczki pod okiem dobrego instruktora.

Gdzie skutecznie i bezpiecznie nauczyć się wspinaczki?

kursy wspinaczkoweCoraz więcej osób korzysta z kursów wspinaczkowych. Dostępne są one w kilku wariantach, w zależności od stopnia zaawansowania. Początkowo powinniśmy odbyć kurs podstawowy, który trwa kilka dni i jest podzielony na część teoretyczną oraz praktyczną. Podczas części teoretycznej jesteśmy zapoznawani ze sprzętem służącym do wspinaczki, a także z prawidłowym z niego korzystaniem. Zostajemy również teoretycznie poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa, a także o udzielaniu pierwszej pomocy. Podczas części praktycznej pod okiem doświadczonego instruktora uczymy się wspinaczki. Takie szkolenie może być później kontynuowane i pozwoli nam na poszerzenie zdobytych umiejętności. Możemy kontynuować zdobywanie wiedzy w kursie dla zaawansowanych. Warto wiedzieć, że kursy wspinaczkowe odbywają się w górach, w związku z czym musimy być do nich odpowiednio przygotowani. Niezbędny jest pojemny plecach, repelent do odstraszania komarów i kleszy, nakrycie głowy, a także krem z filtrem UV. Obowiązkowe są również buty wspinaczkowe i kask. Na czas kursu natomiast zostanie nam wypożyczony sprzęt.

Po ukończeniu szkolenia będziemy mogli samodzielnie wspinać się z asekuracją, a także będziemy mieli dostęp do sprzętu wspinaczkowego w znacznie niższych cenach. Jeśli chodzi o cenę kursu to nie musimy się martwić. Okazuje się bowiem, że nie jest ona tak wysoka, jak mogłoby się nam wydawać. Za niewielką kwotę możemy nauczyć się profesjonalnej wspinaczki.