Pomoc pogotowia hydraulicznego przy zatkanej toalecie

Zatkana toaleta może przytrafić się każdemu – zarówno osobom, które mieszkają w blokach jak i tym, którzy mają domy. Jest to problem, z którym trzeba poradzić sobie natychmiast. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób mieszkających w blokowiskach. Okazuje się, że problem może dotyczyć nie naszego mieszkania, ale pionu kanalizacyjnego.

Zdejmowanie muszli i przetkanie rur przez hydraulika

pogotowie hydrauliczne z wrocławiaWiele osób zastanawia się nad tym, jak poradzić sobie z tym kłopotem samodzielnie. Ogólnie rzecz biorąc, z zatkaną toaletą mamy do czynienia wtedy, kiedy po spuszczeniu wody nie następuje jej usuwanie. Po prostu woda nie spływa, ale utrzymuje się w muszli. W tej sytuacji możliwe jest odkręcenie muszli w celu wyjęcia wszystkiego, co w niej zalega. Nie każdy jest jednak odporny na takie działania, dlatego lepiej zdecydować się na pogotowie hydrauliczne z wrocławia, które z pewnością poradzi sobie z tym problemem. Jeśli odkręcenie muszli i wyjęcie zalegających materiałów nie pomaga, to konieczne będzie przetkanie rur kanalizacyjnych. Chodzi tutaj o przetkanie odcinka, który znajduje się między pionem kanalizacyjnym a toaletą. Wiadomo, że czynność ta może zostać wykonana tylko wtedy, kiedy zdjęta jest muszla klozetowa. W żadnym wypadku nie należy przepychać toalety przy założonej muszli. Chodzi o to, że żmijką bardzo łatwo jest uszkodzić ceramiczną obudowę muszli. Niektórzy posiadają w swoich domach standardowe spirale do przepychania rur.

I rzeczywiście w wielu przypadkach są one wystarczające. Niemniej jednak zdarza się, że potrzebny jest bardziej zaawansowany sprzęt i wtedy należy już wezwać fachowca. W przypadku kiedy kanalizacja zatyka się po raz kolejny, to może to być sygnał, że przyczyną jest kamień znajdujący się w środku. Do usunięcia takiej przyczyny potrzebny jest profesjonalny sprzęt hydrauliczny.