Poszukiwania wapna nawozowego

Od kilku lat prowadzę własne gospodarstwo rolne. Ostatnio zauważyłem, że z roku na rok moje plony są mniej obfite. Długo zastanawiałem się, co może być tego przyczyną. Musiałem się tego dowiedzieć, ponieważ w innej sytuacji już niedługo musiałbym zacząć dokładać do tego przedsięwzięcia. Nie mogłem sobie na to pozwolić. W pierwszej kolejności zbadałem PH gleby.

Kupno wapna nawozowego w dobrej cenie

wapno nawozowe węglanowe w niskiej cenieJak się okazało, od razu trafiłem w punkt. Okazało się, że równowaga kwasowo – zasadowa mojej gleby jest bardzo mocno zachwiana. Po dłuższej analizie doszedłem do wniosku, że w glebie brakuje przede wszystkim wapnia. Już przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu i pierwszych siewów, zdecydowałem się na nawożenie gleby. Przede wszystkim musiałem jednak kupić wapno nawozowe węglanowe w niskiej cenie. Całe szczęście pobliski sklep z artykułami dla rolników był bardzo dobrze zaopatrzony. Udało mi się tam dostać bardzo dobre i wysokojakościowe wapno nawozowe w przystępnej cenie, dostępne niemal od ręki w bardzo dużej ilości. Szybko przeliczyłem ile wapna będę potrzebował, i kupiłem od razu kilka worków po pięćdziesiąt kilogramów. Wiedziałem, że taka ilość wapna z pewnością starczy mi na nawożenie wszystkich moich hektarów. Już wkrótce przekonałem się, że to była bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim dlatego, że wybrany przeze mnie nawóz węglanowy jest w pełni ekologiczny, naturalny.

Nie musiałem się więc martwić tym, że korzystałem z niego przy roślinach jadalnych, w tym zbożach i warzywach. Bardzo szybko zauważyłem pierwsze efekty zastosowania tego nawozu. Już od pierwszych tygodni po zasianiu zbóż zauważyłem, że wzrastają one bardzo równo i szybko, co było konsekwencją tego, że równowaga kwasowo – zasadowa, czyli PH gleby znajdowało się teraz na odpowiednim poziomie.