Dla wielu mam posiadanie dziecka jest niesamowitym doznaniem, które z jednej strony wiąże się z wielkim szczęściem, a z drugiej poświęceniem. Mamy, które decydują się na karmienie maluszka piersią, muszą sobie przygotować na ten czas odpowiednią odzież.

Jak wygląda bluzka do karmienia?

bluzki do karmienia z guzikamiWiększość kobiet już w czasie ciąży kompletuje wyprawkę dla swojego maluszka, ale także dla siebie. Od pierwszych chwil życia dziecka, mama musi być do dyspozycji dziecka niemalże przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Szczególnie jeżeli planuje karmić dziecko piersią. To wymagający czas, na który dobrze jest się przygotować. Potrzebne będą bluzki do karmienia z guzikami lub na zamki. Jest to podstawowa odzież, która znacznie ułatwia karmienie dziecka. Ponieważ przez pierwsze miesiące, maluch je nawet co parę godzin, to mama musi być gotowa na przystawienie dziecka do piersi w każdym momencie, bez względu czy jest w domu, czy poza nim. O ile w domu nie ma kłopotu z karmieniem, to poza nim nie zawsze jest łatwo o dyskretne odsłonięcie piersi. Bluzki z guzikami na środku znacznie to ułatwiają, gdyż można bez problemu minimalnie odsłonić jedną pierś i nakarmić dziecko. Pod taką bluzką, warto mieć też specjalny biustonosz do karmienia z odpinanymi miseczkami. Co do materiału, to najlepiej zawsze wybierać bluzki wykonane z naturalnej bawełny, ponieważ pozwala ona skórze oddychać i nie powoduje nadmiernego pocenia się. Bez kłopotu znajdziemy takie bluzki w sklepach odzieżowych z działem dla przyszłych mam.

Poza bluzkami do karmienia, często kobiety kupują też sukienki uszyte w takim fasonie, że łatwo można w nich nakarmić maluszka. W tym wyjątkowym okresie karmienia piersią, warto zadbać o swój komfort i nabyć choć kilka sztuk takich bluzek, bo na pewno się przydadzą.