Problematyczne kolki u niemowląt

 

Jeśli u naszego dziecka występują regularne kolki, a my nigdy nie wiemy co mamy z tym zrobić to znak, iż nie poznaliśmy najprostszych domowych metod na to. Warto się do nich stosować, gdyż są często bardzo skuteczne, a my nie musimy dziecku podawać leków z apteki mających na cel wyeliminowanie problemu. Poznajmy je, gdyż są banalnie proste.

Tradycyjne sposoby walki z kolką niemowlaka

co na kolkę dla noworodkaKażdy dzień dla wielu rodziców może być stresujący, gdyż nigdy nie wiedzą czy nie wystąpi kolka. W końcu nagły ostry płacz, wierzganie oraz czerwona buzia nie sprawiają radości rodzicom, którzy obawiają się o zdrowie swojej pociechy. Dlatego jeśli zastanawiamy się co na kolkę dla noworodka to przede wszystkim zapoznajmy się z domowymi sposobami, które są proste i łatwe do zapamiętania. Jeśli one nie pomogą to wtedy zdecydujmy się na farmakologię, która powinna być zawsze dostępna w naszym domu, abyśmy nie musieli biec do apteki w nagłym wypadku. Jak radzić sobie z kolką? Musimy zabrać dziecko do osobnego pokoju i być cierpliwi. Masujmy brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez dziesięć minut, możemy też masować plecy malca. Dobrą metodą jest też podkurczanie nóg do brzucha, gdy dziecko leży na plecach. W połączeniu z masowaniem często niezbędne jest ogrzanie brzucha za pomocą okładu lub termoforu. Niektórzy wybierają kąpiel. Dzięki tym metodom oraz poświęceniu czasu na pewno ulżymy naszemu dziecku.

Najlepsze metody na kolkę u maluchów to przede wszystkim domowe metody oraz poświęcenie dziecku wystarczającej ilości czasu. Bądźmy przy tym opanowani i pokażmy dziecku, że jesteśmy przy nim w tych trudnych dla niego chwilach. Dzięki temu kolka powinna przejść znacznie szybciej niż w momencie naszego własnego zdenerwowania, które dziecko odczuwa.