Producenci street workoutu

 

Lekarze jednogłośnie mówią, że ćwiczenia mogą wydłużyć życie. Szczególnie jeżeli ćwiczymy regularnie, to wzmacniamy swoje serce, zwiększamy wydolność płuc i dotleniamy mózg. Najlepiej ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Jak wygląda plac do street workoutu?

street workout producentNawet jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu, wystarczy na ćwiczenia poświęcić piętnaście minut każdego dnia, bo przyczyni się to do poprawy stanu naszego organizmu. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularny jest street workout, który dosłownie oznacza trening uliczny. W wielu miastach są montowane specjalne przyrządy, które umożliwiają wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu. Street workout producent przyrządów do treningu ulicznego zachęca do aktywności fizycznej młodych i starszych. Cechą wyróżniającą ten model treningu od innego, jest wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. To skuteczna forma aktywności fizycznej, która pozwala wyrzeźbić ciało, wzmocnić mięśnie, poprawić kondycje i zwiększyć wydolność płuc. Ćwiczenia na otwartej przestrzenie są doskonałe dla naszego zdrowia. Street workout najczęściej możemy zobaczyć w parkach, zielonych terenach i placach wydzielonych do rozrywki. Plac do street workoutu składa się z różnych drążków, poręczy, lin i drabinek, które dają niemalże nieograniczone możliwości. Mogą na nich trenować osoby w każdym wieku i o każdym zaawansowaniu fizycznych. Często można w takim miejscu spotkać całe rodziny, które chcą aktywnie spędzić czas i dbać o swoją kondycję fizyczną.

Na takim placu mogą ćwiczyć sportowcy, którzy zawodowo trenują jakiś sport, dzieci, albo amatory aktywnego trybu życia. Każdy może poprawić swoją sprawność fizyczną ćwicząc na ulicznych placach z przyrządami do ćwiczeń. Wystarczy choć dwa razy w tygodniu odwiedzić takie miejsce.