Producent przewodów odciągowych

Bardzo wiele zakładów produkcyjnych doceniło technologie tłoczno ssawne, które wykorzystują podczas swoich procesów produkcyjnych. Transport cieczy czy odprowadzenie gazów stało się znacznie prostsze i umożliwiło przyspieszenie procesu wytwarzania różnego typu wyrobów. Co z materiałami sypkimi? Czy jesteśmy zmuszeni używać ciężkich podajników automatycznych do ich transportu?

Nowoczesny transport materiałów wężami odciągowymi

węże odciągowe - producentW wielu branżach korzysta się z materiałów sypkich. W budownictwie sypkie mieszanki tynku są wykorzystywane podczas prac wykończeniowych. Aby uprościć pracę i zmniejszyć czas wykonywania, coraz częściej stosuje się tzw. tynki maszynowe. Sprzęt wykorzystywany do tego wyposażony jest w węże odciągowe, które odpowiedzialne są za transport suchej mieszanki z silosu do urządzenia, a w późniejszym etapie natryskiwanie gotowej mieszanki wapienno – gipsowej na ścianę. W tym przypadku węże odciągowe są wykonane ze zbrojonej gumy. Cały proces transportowy jest wywoływany przez specjalne pompy tłoczne, których zadaniem jest stworzenie ciśnienia pomocnego w transporcie. Węże odciągowe – producent przygotował w taki sposób, aby były elastyczne a jednocześnie twarde. Cechy te sprawiają, że możemy rozwinąć przewód na placu budowy omijając wszelkiego rodzaju utrudnienia. Materiał, z którego wykonywane są węże odciągowe, jest również odporny na ścieranie, dlatego nie ulegnie łatwo uszkodzeniu mechanicznemu.

Producenci węży odciągowych, produkują przewody, które swoje zastosowanie znajdą w bardzo wielu branżach. Ich zalety sprawiają, że stają się one uniwersalne. Mogą transportować nie tylko gazy i ciecze, ale również suche materiały sypkie takie jak gips lub mąka. Nie zatykają się, ponieważ pompy wywołują w nich bardzo wysokie ciśnienie.