Przemysłowe endoskopy wysokiej odporności

 

Praca w dziale technicznym na dużym zakładzie przemysłowym nigdy nie należała do łatwych. Ryzyko wypadków było zawsze bardzo duże, dlatego też wszyscy zachowywaliśmy najwyższą ostrożność. Problem w tym, że nie zawsze się tak dało, szczególnie przy pracach nad maszynami do chemikaliów oraz substancji mocno toksycznych, jakich w zakładzie było mnóstwo.

Przemysłowy endoskop odporny na chemikalia

endoskopy przemysłowePodczas gdy serwisowanie dużych maszyn było głównie czasochłonne i wymagało ogromnego nakładu pracy by ową maszynę rozebrać, naprawić i złożyć do kupy, to jednak nie było to samo w sobie niebezpieczne. Problem pojawiał się przy kontrolach maszyn z substancjami toksycznymi czy szkodliwymi, których nie można było bezpiecznie sprawdzić, ze względu na owe substancje właśnie. Nie mieliśmy najmniejszego zamiaru łamać przepisów bhp, dlatego też idąc wzorem kolegów z innych zakładów, zamówiliśmy endoskopy przemysłowe do warsztatu, za pomocą których wykonywaliśmy większość kontroli maszyn, które normalnie byłyby bardzo niebezpieczne do przeprowadzenia. Sprzęt ten musiał być oczywiście odporny na działania stosowanych na zakładzie chemikaliów, i konserwowany odpowiednio, by mógł cały czas działać jak należy. Był to ciągle sprzęt elektroniczny, więc należało zachować przy jego używaniu odpowiedni poziom uwagi, by przypadkowo nie uszkodzić maszyny, nawet mimo jej dobrego uszczelnienia i zabezpieczeń, chroniących przed szkodliwymi substancjami.

Jako że urządzenie to było potrzebne do inspekcji dużych maszyn, było również odpowiednio większe niż ręczne modele, ale posiadało o wiele większy zasięg przewodu kamery i wiele ułatwiających pracę dodatków, takich jak zamontowany monitor o wysokiej rozdzielczości i kilka trybów wizji, pozwalających na dokładną kontrolę.