Przewożenie materiałów budowlanych i kontenerów

Liczba inwestycji budowlanych rośnie w Polsce z roku na rok. W związku z tym zwiększa się też zainteresowanie profesjonalnym sprzętem, który ułatwia wykonywanie przeróżnych zadań budowlanych. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom można nie tylko podnieść jakość pracy, ale też zwiększyć jej bezpieczeństwo, a na tym zależy przecież każdej firmie budowlanej.

Żuraw montowany na naczepie pojazdu

transport hds gdańskOstatnio dużą popularnością cieszą się usługi określane w skrócie jako HDS. Coraz więcej firm budowlanych decyduje się na korzystanie z takich usług, bo te znacznie usprawniają pracę na budowie. Transport HDS to po prostu korzystanie z samochodów ciężarowych, do których doczepione są żurawie. Żuraw jest montowany na naczepie pojazdu. To sprawia, że można nie tylko przewozić różne materiały samochodami ciężarowymi, ale również załadowywać je i rozładowywać. Taki transport hds gdańsk to najlepsze rozwiązanie, bo nie ma tutaj potrzeby korzystania z innych urządzeń. Żurawie HDS mogą mieć oczywiście różny udźwig. Większość żurawi posiada bardzo duży udźwig, który może sięgać nawet kilkunastu ton. Taki udźwig przydaje się szczególnie w pracach budowlanych, gdzie materiały są bardzo ciężkie. Przewożone mogą być jednak nie tylko materiały budowlane, ale też wszelkiego rodzaju konstrukcje metalowe albo kontenery. Nie są to jedyne zalety stosowania hydraulicznych udźwigów samochodowych. Większość z nich posiada wiele dodatkowych akcesoriów.

Najważniejsze są oczywiście haki, taśmy, przystawki. Można więc swobodnie i bezpiecznie korzystać z ciężarówek z żurawiami. Zajmują one mniej miejsca, dlatego możliwe jest korzystanie z nich nawet na małych placach budowy – wszędzie tam, gdzie nie może wjechać jednocześnie samochód ciężarowy i dźwig lub koparka. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z HDS.