Rodzaje zabezpieczeń walizek podróżnych

Podróże to wspaniała rzecz, jednak każdy wie, że w ich trakcie jesteśmy narażeni na kradzieże. Podróżując dużo oczywiste jest, że wzrasta też prawdopodobieństwo padnięcia ofiarą przestępstwa. Dobrze jest więc się zabezpieczyć na wypadek tych zdarzeń aby ustrzec się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Zamki zabezpieczające w walizkach

walizki puccini na zamek szyfrowyNajczęściej podróżujący są okradani w miejscach publicznych, w których panuje duży tłok. Są to lotnika, stacje metra, perony i przystanki autobusowe. W celu zabezpieczenia się przed kradzieżą, powinniśmy trzymać dokumenty i pieniądze przy sobie, a torby i walizki dokładnie zamykać. Jednak kieszonkowcy są coraz bardziej przebiegli i potrafią okraść człowieka, który przestrzegał wszystkich zasad bezpieczeństwa. W tym wypadku dobrze jest zabezpieczyć się kupując walizkę z zamkiem. Istnieją różne rodzaje zabezpieczeń walizek podróżnych – mogą to być kłódki lub zamki szyfrowe. Walizki puccini na zamek szyfrowy to solidnie wykonane produkty, które w doskonały sposób zabezpieczą nasz dobytek. Zamek szyfrowy jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy posiadać do niego kluczyka, którego łatwo zgubić w podróży. Zamiast tego otwieramy walizkę szyfrem składającym się z kilku cyfr. Najlepiej ustawić szyfr, który będzie dla nas łatwy do zapamiętania, a jednocześnie nie do odgadnięcia dla potencjalnego złodzieja. Może to być nasza data urodzenia, lub data urodzenia naszego dziecka. Nigdy natomiast nie powinniśmy stosować szyfru typu 1-2-3-4. Takie zabezpieczenie właściwie nas nie chroni.

Walizki z zamkiem szyfrowym to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób które dużo podróżują – prywatnie bądź służbowo. TO również dobre rozwiązanie gdy walizki często umieszczamy w luku bagażowym, nad którymi nie mamy kontroli. Niestety złodzieje mogą się znaleźć także wśród obsługi lotniska.