Rozwój naczep firankowych w Polsce

Rynek spedycyjne w Polsce rozwija się bardzo szybko oferując coraz większe możliwości. Najczęściej proces transportu stosowany obecnie w kraju odbywa się z udziałem naczep kurtynowych. Są tak popularne z powodu swojej prostoty oraz wytrzymałości. Tego typu naczepy stają się coraz bardziej innowacyjne i maksymalnie ułatwiają załadunek.

Naczepy kurtynowe w Polsce

naczepy firankaTak naprawdę rynek naczep w Polsce zaczął na dobre rozwijać się kilkanaście lat temu.  Głównym skutkiem tego ożywienia był zmiany jakie nastąpiły w przepisach dotyczących szeroko pojętej logistyki np: czasu w jakim towar musi zostać załadowany, bezpieczeństwa umieszczania towaru w naczepie , oraz zmniejszenia masy pojazdy przy równoczesnym zwiększeniu masy ładunku jaki np naczepy firanka mogą mogą ze sobą zabrać. Obecnie wśród wszystkich producentów naczep w Polsce wyżej wspomniane naczepy kurtynowe są jednymi z najczęściej kupowanych produktów. Coraz częściej zdarza się produkowanie naczep na specjalne zamówienie klientów. Zbudowane są z bardzo lekkiej a zarazem wytrzymałej ramy pokrytej specjalnym lakierem, który jest odporny na złe warunki atmosferyczne. Naczepy firanka są tak popularne ponieważ pozwalają na całkowite odsłonięcie całego boku naczepy. Plandeka umieszczana jest na specjalnych szynach dzięki czemu można ją odsunąć jak firankę. Maksymalnie ułatwia to załadowanie towarów, które aktualnie coraz częściej umieszczane są na paletach. Znając dokładne wymiary przyczepy oraz palety można dokładnie zaplanować ilość przewożonego ładunku. 

Podsumowując naczepy kurtynowe będą zyskiwać coraz większą popularność wśród właścicieli firm transportowych dzięki możliwości szybkiego załadunku jak i rozładunku. W kolejnych latach będą widywane coraz częściej na polskich drogach. Przy ich pomocy rynek spedycyjny w naszym kraju w dalszym ciągu będzie się intensywnie rozwijać.