Skuteczne zabezpieczenia ppoż

W ostatnich latach coraz częściej odchodzi się w budownictwie od tradycyjnej metody, która wykorzystuje cegły i beton, ponieważ dziś są znacznie szybsze i tańsze metody. Bardzo często jest wykorzystywana stal, która co prawda świetnie się sprawdza, ale jest mało odporna na działanie ognia.

Jak chronić stalową konstrukcję?

najlepsze na rynku zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowychW budownictwie ważne są szczegóły, gdyż one decydują o całokształcie. Nie mniej jednak również wpływają na bezpieczeństwo, szczególnie jeżeli mówimy o zabezpieczeniach przeciwpożarowych. To właśnie dzięki nim, może nie dość do pożaru lub w razie jego wystąpienia, jego skutki będą minimalne. Nie można dać stu procentowej gwarancji, że pożar nigdy nie wybuchnie, bo jego przyczyn jest bardzo wiele. Jednakże przy zachowania należytej ostrożności i właściwych środków zapobiegawczych, można ich znaczą ilość wyeliminować. Najlepsze na rynku zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowych są dziś wyjątkowo skuteczne, ponieważ wykorzystują wysoko zaawansowaną technologię, której nie było jeszcze kilkanaście lat temu. Stal osiąga moment krytyczny w temperaturze około sześciuset stopni Celsjusz, czyli już po kilku minutach pożaru. W związku z tym zabezpieczenie stalowej konstrukcji jest obowiązkowym elementem, ponieważ dzięki specjalnym farbom ognioodpornym czy też płytom, którymi obudowane są stalowe elementy, ogień nie ma bezpośredniego dostępu. W związku z tym czas potrzebny do osiągnięcia krytycznego momentu znacznie się wydłuża, dając szanse na skuteczną ewakuację.

W obecnych czasach coraz częściej są budowane budynki o stalowej konstrukcji, ponieważ są, przede wszystkim tańsze i szybsze w budowie. Najczęściej są to biurowce czy obiekty handlowe, gdzie stosowane są pełne zabezpieczenia przeciwpożarowe, czyli bierne i czynne.